KTW / fot. mat .pras.
Reklama

Firma otworzy centrum innowacji i obsługi w Katowicach. Zatrudni nawet 250 osób. LKQ Europe zamierza otworzyć swój nowy ośrodek w Katowicach. Będzie realizować cyfrowy program w celu przygotowania spółki na działania w przyszłości na rynku części zamiennych.

W połowie 2021 roku LKQ Europe otworzy nowe centrum innowacji i obsługi w Katowicach przy al. Roździeńskiego 1a (KTW).

Reklama

Nowy ośrodek usytuowany w Polsce przyspieszy realizację strategii cyfryzacji i innowacyjności przedsiębiorstwa. Pozwoli LKQ Europe oferować klientom nowatorskie cyfrowe produkty oraz rozwiązania, jednocześnie umacniając konkurencyjność kosztową i wydajność procesów. Zespoły ds. cyfryzacji i utalentowani pracownicy z Polski wkrótce przystąpią do tworzenia innowacyjnego cyfrowego ośrodka, w którym będą powstawać ogólnoeuropejskie rozwiązania zapewniające klientom najlepsze doświadczenia.

Od tego roku eksperci LKQ pracujący w Katowicach będą obsługiwać działalność cyfrową, informatyczną i administracyjną. W perspektywie średnioterminowej w obiekcie będzie pracować łącznie 200–250 osób. Proces rekrutacji rozpoczęto w kwietniu 2021 roku.

„Utworzenie centrum innowacji i obsługi w Katowicach przyczyni się do realizacji strategii cyfryzacji i innowacyjności LKQ Europe. Miasto ma do zaoferowania ponadprzeciętną infrastrukturę i utalentowanych, międzynarodowych pracowników. Jestem zachwycony tym, że LKQ wpłynie na rozwój Katowic. Poszukujemy najbardziej wykwalifikowanych osób. Możemy zaoferować im międzynarodową atmosferę i wyjątkowe doświadczenie zawodowe związane z obsługą naszych klientów z całej Europy” – mówi Arnd Franz, dyrektor generalny LKQ Europe.

Reklama

1 Komentarz

  1. Cieszą mnie piękne Katowice ,mieszkam tu już ponad 50lat,ale nie wszystkim zależy na tym.Dotyczy to korzystajacych z paczkomatu na Koszutce obok „Społem”.Tekturowe opakowania z przesyłek są wyrzucane obok .Jest już sterta,na to nasila jeszcze pies lub bezdomny.Obok jest ławka .często na niej siadam.Ale czy tak musi być
    Zmieńmy to.Apeluje do rozsądku korzystających.Zabieraj swoje pudełko do domu
    Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
8 + 11 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.