Zatrzymany 18-latek / fot. Policja
Reklama

Nastolatek zatrzymany w Katowicach w związku z usiłowaniem zabójstwa. Na klatce pobił kijem mężczyznę, ten teraz leży w śpiączce w szpitalu, musiał przejść operację neurochirurgiczną. Do usiłowania zabójstwa doszło w sylwestrową noc.

Około godziny 23.00 doszło do awantury między dwoma mężczyznami w klatce schodowej na ulicy Józefowskiej. Z relacji zgłaszającego wynika, że młodszy mężczyzna uciekł, a starszy upadł zakrwawiony na podłogę.

„Na miejsce natychmiast zostali skierowani katowiccy policjanci, a także karetka pogotowia, która zabrała nieprzytomnego i rannego w głowę mężczyznę do szpitala. W wyniku podjętych czynności, jeszcze tej samej nocy policjanci z II komisariatu zatrzymali 18-latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Jak ustalili śledczy, młody mężczyzna uderzył pałką w głowę 52-latka powodując u niego rozległe obrażenia. Tylko dzięki szybkiej pomocy medycznej uratowano życie mężczyzny” – wyjaśnia Agnieszka Żyłka z katowickiej policji.

W Prokuraturze Rejonowej Katowice-Północ zatrzymanemu przedstawiono zarzuty usiłowania zabójstwa.

Młody mężczyzna był wielokrotnie zatrzymywany przez policję, m.in. za kierowanie gróźb karalnych, kradzieże, rozbój, wymuszenie rozbójnicze, naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza, zniszczenie mienia i rozpijanie osoby małoletniej.

„Na wniosek śledczych katowicki sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres dwóch miesięcy” – dodaje Żyłka. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

Reklama

4 KOMENTARZE

  1. A na dupie obowiązkowe pedalskie rurki. Oj pójdzie gówniarz do prawdziwego kryminały to będzie maskotką na celi. Powodzonka patusie xD

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
6 − 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.