Otwarcie Centrum Przesiadkowego Brynów / fot. Katowice Press Office / Twitter
Reklama

Kolejne centrum przesiadkowe otwarte. Tym razem w Brynowie. To inwestycja za prawie 90 mln zł. Podobnie jak w przypadku Centrum Przesiadkowego Zawodzie parking będzie na razie bezpłatny dla wszystkich korzystających. To ponad 400 miejsc parkingowych.

Miasto dzisiaj uroczyście otworzyło kolejne centrum przesiadkowe, był prezydent, przewodniczący Metropolii, nie zabrakło także księdza, który obiekt poświęcił – to inwestycja warta ponad 89 mln zł.

Reklama

Aby zachęcić do korzystania z transportu publicznego musimy stwarzać komfortowe warunki. Takie dają nam właśnie centra przesiadkowe, które umożliwiają transport łączony, najczęściej dojazd samochodem na parking i dojazd do centrum miasta komunikacją miejską” – mówił prezydent Katowic, Marcin Krupa.

Centrum Przesiadkowe Brynów / fot. Marcin Krupa

W przypadku CP Brynów miasto miało mniej miejsca niż na Zawodziu i powstał parking wielopoziomowy.

„Jest wielopoziomowy parking na około 460 samochodów” – powiedział prezydent Katowic. Prezydent zaznaczył, że docelowo przy centrach przesiadkowych będą stały wypożyczalnie rowerów.

Przez najbliższe kilka miesięcy parkingi dla samochodów będą bezpłatne, następnie aby z nich skorzystać trzeba będzie dysponować biletem na komunikację miejską.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 + 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.