Straż Miejska na Rynku w Katowicach /fot. mieszkaniec

Po materiale InfoKatowice.pl i szerokiej krytyce mieszkańców, wczoraj na katowickim Rynku można było zauważyć zwiększoną aktywność straży miejskiej. Budzili m.in. śpiących bezdomnych. To pokłosie materiału, które pojawił się u nas w środę – poruszał coraz to bardziej dotkliwy problem bezdomnych w centrum Katowic. W środę publikowaliśmy zdjęcie, na którym jeden z mężczyzn jak gdyby nigdy nic, na Rynku pełnym mieszkańców – siedząc na ławce po prostu zaczął sikać. Mając bezpłatny szalet za plecami.

„Nowa, funkcjonalna przestrzeń śródmieścia zachęca mieszkańców do podejmowania wielu aktywności” – kpił jeden z komentujących materiał. Pod szeroko dyskutowanym materiałem pojawiło się wiele zarzutów względem miasta i tego co się dzieje na Rynku. Często pojawiły się informacje, że w konkretnych punktach bezdomni urządzili sobie toalety, nawet pojawiło się zdjęcie śpiących w pomieszczeniu bankomatu mężczyzn – przy Galerii Katowickiej.

fot. Facebook / print screen

„Typowe centrum Katowice, ilość meneli jest przeogromna, mieszkam w centrum to wiem  Widok nagiego fioletowo brązowego pana myjącego się w fontannie przed urzędem pozostanie na długo w mojej pamięci” – wspomniał mieszkaniec. .

„Nasze miasto to SYF wracom w niedziela wieczór autobusem, wysiadom na przystanku na Korfantego obok starych delikatesów wito mnie widok zarzyganego chodnika ze stojącym na nim wózkiem z dziadem gnijącym na nim ida dalej w strona rynku obok WC całe stado ożartych żuli na ławkach nikogo normalnego, dalej na Mickiewicza obok PZU to samo, na przystanku pełno nawalonych dziadów jak wyglądają tam przystanki szkoda pisać naprzeciwko na wystawie okulisty siedzy jakiś nawalony szmaciorz i ryczy ile mo pary, wrrr ida dalej” – stwierdził jeden z mieszkańców.

Była reakcja

Wczoraj mieszkańcy mogli zauważyć zwiększoną aktywność strażników na Rynku. Municypalni zwracali uwagę na osoby bezdomne – także te śpiące na ławkach. Jeden z mężczyzn drzemał na feralnej ławce, na której uwieczniono oddającego pod koniec września mocz mężczyznę.

Bezdomny na Rynku w Katowicach / fot. Sławomir Brzoska

„Wystarczyło by zdjęcie sikającego na rynku obiegło kilka redakcji i mamy dziś trzy radiowozy, patrole piesze i błyskawiczną reakcję wobec kolejnego śpiocha” – skwitował w mediach społecznościowych dzielnicowy radny ze Śródmieścia Marek Matyszczak. Matyszczak od lat piętnuje patologie w centrum Katowic.

Problem bezdomności w Katowicach przybrał na sile w trakcie pandemii. W ościennych miastach nie wydawano posiłków dla potrzebujących, dlatego część osób przyjechała z innych miast i została w Katowicach. Więcej na ten temat tutaj.

Wizytówka Katowic, która nie zachęca i jest sporym problemem dla miasta i miejskiej promocji

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 + 19 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.