foto: GKS Katowice

Dzisiaj mecz GieKSa-Unia na Jantorze. To mecz podwyższonego ryzyka, który będzie zabezpieczać policja. Istnieją duże szanse na starcia między kibicami, więc wieczór na Janowie może opiewać w wiele emocji, nie tylko tych sportowych.

GieKSa podejmie Unię Oświęcim o godzinie 19.30. Lodowisko w Spodku nie jest jeszcze gotowe do przyjęcia drużyny z powodu problemów z lodem, mecz trzeba było rozegrać gdzie indziej.

„GKS Katowice zaproponował Unii zmianę gospodarza meczów i rozegranie spotkania 5. kolejki w Oświęcimiu, co spotkało się z negatywną odpowiedzą. W związku z powyższym spotkanie zorganizowane zostanie na lodowisku „Jantor”. W odpowiedzi na oczekiwania fanów postanowiono o organizacji spotkania z ich udziałem” – wyjaśnia Aleksander Matusek, rzecznik GieKSy.

„Obawiamy się, że towarzystwo po meczu rozejdzie się po dzielnicy i tam będą prezentować swoje racje” – mówi nam jeden z działaczy sportowych. Żeby nie „prowokować” kibiców GieKSy z lodowiska mają zniknąć elementy Naprzodu Janów, w tym wystawa z koszulek drużyny, która znajduje się na obiekcie. Choć to tylko „rekomendacja”.

„Użyte siły i środki będą adekwatne do analizy zagrożenia” – usłyszeliśmy od katowickich policjantów. Na forach kibicowskich trwa mobilizacja, Janów to obszar Katowic kojarzony z kibicami Ruchu Chorzów.

„Mecz odbędzie się w zgodzie z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych, a także decyzją zezwalającą na organizację takiej imprezy na lodowisku „Jantor”. Spotkanie zostało zakwalifikowane jako podwyższonego ryzyka, w związku z czym klub zapewni odpowiednio zwiększoną liczbę służb porządkowych. GKS ściśle współpracuje też z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, celem zapewnienia bezpieczeństwa i porządku w trakcie organizowanej imprezy” – zapewnia rzecznik GKS-u Katowice. .

Na lodowisku udostępnionych będzie 50 proc. miejsc. W związku z brakiem sektora gości na obiekcie impreza jest organizowana bez zorganizowanej grupy kibiców przyjezdnych.

„Klub podjął też dodatkowe starania, by mecz odbył się bezpiecznie np. dystrybuując wejściówki wyłącznie poprzez Sklep Kibica” – wyjaśnia Matusek.

Obecnie trwa mrożenie lodu na Satelicie w Spodku, co oznacza powrót GieKSy do siebie w najbliższym czasie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 − 17 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.