Wizualizacja planów KTW / fot. KTW

Spółka TDJ Estate przesłała InfoKatowice.pl oświadczenie odnośnie terenów przy ulicy Olimpijskiej. Przypomnijmy, chodzi o działki, które miasto chce wydzierżawić spółce na 30 lat. Konkretnie 25 działek o wielkości ponad 3,1 tys. mkw. Więcej na temat głosowania w tej sprawie na sesji Rady Miasta Katowice znajdziecie tutaj.

Oświadczenie poniżej:

Teren przy ul. Olimpijskiej w Katowicach bezpośrednio przylega do działki, na której od 2016 r. realizujemy kompleks biurowy .KTW. Dziś znajduje się tu zaplecze techniczno-socjalne, natomiast zależy nam, aby po ukończeniu budowy .KTW II, nie tylko przywrócić teren do stanu pierwotnego, ale nadać mu także funkcję miastotwórczą.

Reklama

Jako inwestor obecny w tej przestrzeni od ponad 5 lat, naturalnie dążymy do eksponowania jej potencjału i kontynuowania transformacji, której symbolem jest Strefa Kultury. Chcemy, aby to miejsce wyróżniały wysokie walory urbanistyczne i spójność z otoczeniem. Dlatego wystąpiliśmy do Urzędu Miasta Katowice o możliwość dzierżawy na 30 lat, przedstawiając radnym naszą wizję zagospodarowania. Zadeklarowaliśmy przy tym chęć współpracy z przedstawicielami magistratu nad szczegółami koncepcji oraz gotowość do sfinansowania wszystkich prac, a także utrzymywania wybudowanej infrastruktury.

Propozycję zagospodarowania przygotowaliśmy wspólnie z architektami renomowanej, wielokrotnie nagradzanej pracowni Medusa Group. To oni odpowiadają m.in. za projekt .KTW. Naszym priorytetem było zachowanie ładu przestrzennego i zaprojektowanie miejsca reprezentacyjnego, które dobrze wpisze się w charakter Strefy Kultury, będącej wizytówką miasta i regionu.

We wstępnej koncepcji uwzględniliśmy infrastrukturę techniczną i drogową, która wspierałaby obsługę komunikacyjną naszych biurowców. Nie planujemy natomiast zabudowy kubaturowej. Podobnie jak nie przewidujemy budowy dodatkowego parkingu podziemnego pod działką, będącą przedmiotem dzierżawy, ani żadnej innej infrastruktury i urządzeń przeznaczonych do odpłatnego korzystania. Nie zamierzamy czerpać przychodów z tytułu dzierżawienia tej nieruchomości. 

Zależy nam natomiast na stworzeniu tu przestrzeni publicznej, ogólnodostępnej, otwartej. Miejsca spotkań, które zbliża ludzi i animuje ten fragment centrum miasta. Często widzimy rodziny i grupy znajomych chętnie korzystające z letniego amfiteatru przy siedzibie NOSPR. Chcielibyśmy zachęcić przechodniów i spacerowiczów do spędzania czasu również w przestrzeni po drugiej stronie kładki.  

Osią projektu stał się charakterystyczny mebel miejski, który ma postać podium ze schodami. Te ostatnie pełnią funkcję siedziska. Tu każdy mógłby przysiąść z kubkiem kawy czy książką. Chcemy zadbać także o zieleń i małą architekturę, które ożywią tę przestrzeń, a jednocześnie stworzą bardziej kameralny klimat, naturalnie oddzielając teren od sąsiadujących z nim pasów drogowych.

Prezydent Katowic murem za deweloperem. Zapowiedział dzierżawę terenu w centrum miasta nawet bez zgody rady

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 + 29 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.