Reklama

Stowarzyszenie Bona Fides skierowało w poniedziałek 30 marca wniosek do GKS-u Katowice o obniżenie wynagrodzenia zawodnikom.

– Klub kiedyś deklarował, że chce być jak Barcelona, teraz ma okazję. Tam obniżyli sobie wynagrodzenia – mówi Grzegorz Wójkowski ze Stowarzyszenia Aktywności Obywatelskiej Bona Fides.

Reklama

Według społeczników z Katowic zaistniały wyjątkowe okoliczności związane z epidemią, nie rozgrywane są mecze, nie odbywają się treningi zawodników.

– W tych szczególnych okolicznościach Stowarzyszenie występuję z niniejszą propozycją, aby śladem innych europejskich klubów piłkarskich (m.in. FC Barcelona), jak również polskiej Ekstraklasy S.A., (której Rada Nadzorcza podjęła w dn. 27 marca 2020 r. uchwałę o zasadach ograniczania wynagrodzenia zawodników) tymczasowo obniżyć wynagrodzenia zawodników klubu GKS Katowice. Podyktowane jest to z jednej strony dobrem Klubu, który wobec ograniczenia możliwości osiągania przychodów zmuszony jest zredukować również swoje koszty. Z drugiej zaś strony nie pozostaje bez znaczenie okoliczność, iż GKS GIEKSA KATOWICE S.A. jest spółką miejską oraz fakt szerokiego inwestowania w Klub publicznych środków przez miasto Katowice, których wydatkowanie w dzisiejszych czasach winno być dokonywane ze szczególną uważnością i podlegać nadzwyczajnej kontroli – czytamy w piśmie skierowanym do zarządu klubu przez Bona Fides.

Reklama

3 KOMENTARZE

  1. Bardzo dobry pomysl oni i tak powini biegac za 3 tys na miesiac nie wiecej !!!! Poziom jest jaki jest zenujacy wiec wyplata powinna byc na poziomie 3 tys na reke!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
2 + 26 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.