Łukasz Słowik

Dzisiaj gościem audycji z cyklu “Czas na Społeczeństwo” jest Łukasz Słowik – koordynator akcji “Ścieżka dostępu – podziel się przestrzenią” oraz Twórca przedsięwzięcia “Opisujemy”.#ścieżkadostępu – podziel się przestrzenią! to akcja społeczna, mająca na celu poszerzenie świadomości wśród osób widzących w kwestii dostosowań infrastruktury dla ludzi niewidomych.

W audycji Łukasz Słowik opowiada o akcji, jej założeniach i działaniach. Ponadto rozmówca Krzysztofa Wostala opowiada o stworzonym przez siebie przedsięwzięciu pod nazwą “Opisujemy”, które polega na opisywaniu w Internecie zdjęć, ilustracji itp. ludziom niewidomym.

Rozmówcy poruszają kwestie związane z opisywaniem w sposób przystępny dla niewidomych fotografii i przestrzeni.

Warto zwrócić uwagę, że w Katowicach nie wiele jest wciąż przestrzeni dostępnych dla osób niewidomych za pomocą ścieżek dotykowych w podłożu, a te które są, często zastawiane bywają przeszkodami. Przykładem tego są ścieżki na głównym dworcu kolejowym, na których często położone są bagaże lub postawione są słupki od taśm porządkujących kolejki, albo wystają tabliczki, o które niewidomi zahaczają ramionami lub głową, gdyż laską nie są w stanie ich ‘zobaczyć’.

Finansowane ze środków PROO w ramach projektu „Województwo śląskie przyjazne dla osób z niepełnosprawnościami sensorycznymi” oraz ze środków Fundacji im. Stefana Batorego.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 + 18 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.