foto: Materiały prasowe
Reklama

W marcu tego roku po raz kolejny rusza kampania Kilometry Dobra. W Katowicach organizacją, która dołączyła do akcji jest Fundacja „Index do przyszłości”, która zbierać będzie fundusze dla Centrum Integracji Międzypokoleniowej „Bezpieczna Twierdza”.

W marcu do Katowic wracają Kilometry Dobra. To stworzona przez Polski Instytutu Filantropii międzynarodowa kampania dobroczynna, która sprawia, że organizacje pozarządowe uzyskują pieniądze na realizację swoich celów, a także budują sieć wsparcia i wzmacniają swoją sprawność. W ciągu ostatnich 6 lat do fundacji i stowarzyszeń trafiło ponad 5,5 mln zł na realizację 220 różnych projektów. 7. edycja Kampanii rozpocznie się 1 marca 2020 r. i potrwa do 2 czerwca 2020 r. W Katowicach kampania pomoże zebrać fundusze dla Centrum Integracji Międzypokoleniowej „Bezpieczna Twierdza”

– To dla nas wielkie wyróżnienie, ale też szansa, by pokazać mieszkańcom Katowic ile robi Fundacja Index do Przyszłości. Działamy od 2015 roku pomagając dzieciom i dokładnie od roku (Twierdza Seniora właśnie obchodzi swój pierwszy jubileusz) motywujemy seniorów do aktywności. Teraz naszym najważniejszym projektem jest stworzenie Centrum Integracji Międzypokoleniowej „Bezpieczna Twierdza”, które byłoby miejscem spotkań i wymiany doświadczeń podopiecznych naszych dwóch placówek: świetlicy dla dzieci i młodzieży „Bezpieczna Twierdza” oraz seniorów i seniorek z „Twierdzy Seniora”, a także miejscem spotkań, warsztatów i ciekawych wydarzeń organizowanych dla lokalnej społeczności — mówi Anna Skrzyńska, Prezes Zarządu Fundacji Index do Przyszłości.

Katowicka Fundacja w swojej działalności skupia się przede wszystkim na dostępności i jakości usług społecznych zapobiegających ubóstwu i wykluczeniu społecznemu. Od września 2017 roku prowadzi w katowickiej dzielnicy Ligota-Panewniki placówkę opiekuńczo-wychowawczą „Bezpieczna Twierdza”, gdzie opiekuje się dziećmi z rodzin zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, przede wszystkim doświadczających wielokrotnego wykluczenia oraz pochodzących z rodzin niewydolnych wychowawczo. Prowadzi dla nich zajęcia opiekuńczo-wychowawcze oraz koła zainteresowań. Zapewnia także opiekę psychologa, organizację wspólnych projektów, imprez i wycieczek. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia podopieczni fundacji spotkali się z piłkarzem Arkadiuszem Milikiem w jego restauracji Food&Ball w Katowicach.

– Dla dzieci to było niesamowite przeżycie. Na długo zapamiętamy to spotkanie. Pan Arek jest niezwykle otwarty i życzliwy, w dodatku ma ogromne serce. Podopieczni naszej fundacji mieli możliwość porozmawiać z nim o piłce, ale nie tylko. Takie spotkania pomagają nam realizować misję, jaką jest ukazywanie podopiecznym szans i możliwości jakie przed nimi stoją. Każdy z nas jest obdarzony wyjątkowymi talentami, jednak nie zawsze warunki w jakich żyjemy sprzyjają realizacji naszych zdolności. Chcemy budować w naszych podopiecznych poczucie własnej wartości i wiary w siebie – dodaje Natalia Grabka,członkini Zarządu Fundacji INDEX do Przyszłości.

Kilometry Dobra działają w oparciu o współpracę organizacji społecznych, samorządów i biznesu. Kampania integruje i mobilizuje lokalne społeczności w działaniu dla wspólnego dobra. W trakcje zbierania pieniędzy dobro jest symbolicznie mierzone. Zabawa polega na układaniu ciągu monet o jednym nominale (złotówek) i próbie pobicia rekordu Guinnessa w długości tego ciągu. W 2018 roku pieniądze w ramach Kilometrów Dobra zbierano na podopiecznych Domu Aniołów Stróżów. W tym roku będzie to Centrum Integracji Międzypokoleniowej „Bezpieczna Twierdza”.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 + 12 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.