Badanie wzroku / fot. Fundacja Okuliści dla Afryki / https://zrzutka.pl/5zgggw

Katowiczanie zbierali okulary dla mieszkańców Afryki. W trakcie trwania zbiórki, do katowickiego magistratu dotarło ponad 800 par okularów. Teraz trafią do osób potrzebujących w Afryce.   

Kilka razy w roku Fundacja Okuliści dla Afryki wyrusza z Mobilną Kliniką – ta odwiedziła już m.in. Kamerun, Tanzanie czy Ugandę. O ile Fundacja leki otrzymuje od firm farmaceutycznych, to z okularami jest problem – stąd zbiórki publiczne. Właśnie do takiej przyłączył się Urząd Miasta Katowice.

Do tej pory Fundacja Okuliści dla Afryki zebrała 35 tys. okularów korekcyjnych.

Reklama

Potrzebny nowy sprzęt

Obecnie Fundacja zbiera pieniądze na portalu Zrzutka. Potrzebne są na nowy sprzęt wykorzystywany na misjach medycznych w Afryce – chodzi o kwotę 45 tys. zł.

– Na organizowanych przez nas misjach pacjentami są dorośli i dzieci, mężczyźni i kobiety. Udzielamy pomocy wszystkim bez względu na pochodzenie, wyznanie, kolor skóry, wyznawane poglądy. Słowem jeśli tylko możemy pomagamy każdemu dopóki wystarcza nam sił. Nasz zespół tworzy 18 osób, którzy od początku akcji Okuliści dla Afryki przebadali łącznie około 12 000 pacjentów – podkreślają organizatorzy zbiórki.

Okuliści chcą kupić Autorefractometer Retinomax – potrzebny do badań i określania wad wzroku, koszt takiego urządzenia to 26 tys. zł oraz Bezprzewodowy wziernik Fisona Omega. Ten pomaga dokonać badania dna oka, nawet u małych dzieci.

Szczegóły na temat zbiórki znajdziecie tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
7 + 9 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.