Mamy dla was podwójne zaproszenie na spektakl komediowy pt. „KARIERA PO POLSKU”. Wydarzenie to odbędzie się 11 listopada 2019 roku o godzinie 18:00 w Chorzowskim Centrum Kultury, ul. Henryka Sienkiewicza 3 w Chorzowie.

„KARIERA PO POLSKU”, to sztuka o dwóch spryciarzach, którzy nieoczekiwanie dla siebie robią urzędniczą “karierę”. Przypadek sprawia, że żona burmistrza małego miasteczka, chcąc zemścić się na zdradzającym ją w jej mniemaniu mężu, postanawia mu udowodnić, że burmistrzem może zostać każdy i przebrana za żebraczkę, udaje się do miasta żeby znaleźć kogoś, kogo mogłaby namówić na udawanie przed burmistrzem eksperta od ekonomii. Spotyka dwóch cwaniaków i od tej chwili  ciągnie się przez całą sztukę pasmo nieprzewidzianych zdarzeń i pomyłek. W dodatku na wieść o tym, że gdzieś w Polsce pojawił się geniusz od spraw gospodarczych, do miasteczka przyjeżdża sam minister gospodarki. Od tego momentu kariera cwaniaków zaczyna się toczyć w błyskawicznym tempie. Ale na końcu następuje nieoczekiwany zwrot akcji, który cały misternie ułożony plan, wywraca do góry nogami. Wszystko bowiem okazuje się wielką mistyfikacją. Widz w pewnym momencie zrozumie, że został wciągnięty przez aktorów w grę, w którą sam uwierzył. W przedstawieniu niebagatelną rolę odgrywa również papuga, która co chwila we wszystko się wtrąca, stając się mimo woli centralną postacią sztuki. Całość jest satyrą na płyciznę intelektualną i moralną naszych czasów. Nie trzeba czegoś umieć, wystarczy być odpowiednio bezczelnym i chwalić się znajomościami żeby zrobić karierę. Karierę po polsku. Komedia, prawdziwa komedia.

Bilety można nabyć: tutaj

Reklama

Konkurs przeznaczony jest dla osób, które lubią nasz profil na Facebooku lub śledzą nas na Twitterze. Trwa od dziś 22.10.2019 (wtorek) do 24.10.2019 (czwartek) do godziny 13:00.

W konkursie może wziąć udział każdy, kto w komentarzu na naszym facebookowym profilu odpowie na pytanie: „Z kim chciałabyś/chciałabyś wybrać się na spektakl?”.

Zwycięzcę ogłosimy w czwartek na naszym fanpage’u.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
6 + 30 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.