Basen przy ul. Hallera - Wizualizacja / UM Katowice

Wiemy kiedy otwarte zostaną baseny w Katowicach. Na obiekt przy ulicy Wczasowej trzeba będzie jeszcze poczekać, miasto musi znaleźć firmę, która wejdzie na plac budowy i dokończy inwestycję z którą nie poradził sobie poprzedni wykonawca. Co z basenami przy ulicy Hallera i Kościuszki?

Na wszystkich trzech basenach są opóźnienia, ale te przy ulicy Hallera i Kościuszki mają zostać oddane miastu w styczniu przyszłego roku.

– Po tej fazie odbioru następuje przeszkolenie pracowników, faza kontrolna, dostosowania różnej aparatury. Ona powinna potrwać jak najkrócej, tak żebyśmy w marcu otworzyli basen przy ul. Hallera, w kwietniu przy ul. Kościuszki – mówi w rozmowie z InfoKatowice.pl Tomasz Szpyrka, dyrektor zajmujący się basenami w Katowickich Wodociągach.

Problem na ul. Wczasowej

Przy ulicy Wczasowej miasto rozwiązuje umowę z wykonawcą. Będzie szukało nowej firmy, która wejdzie i dokończy inwestycję, która miała być gotowa w lipcu tego roku.

 – Na podstawie danych Inżyniera Kontraktu zaawansowanie prac jest na poziomie 33% – poinformowała nas o postępach inwestycji Ewa Lipka, rzecznik prasowy magistratu.

Na obiekt przy parku Zadole trzeba będzie więc poczekać jeszcze około roku, o ile wszystkie procedury związane z wyborem nowej firmy, a następnie z dokończeniem inwestycji nie napotkają na dodatkowe problemy.

Budowa trzech basenów w Katowicach zamiast parku wodnego, to obietnica wyborcza prezydenta Marcina Krupy z 2014 roku. W sumie trzy obiekty będą kosztowały około 90 mln zł.

Co w basenach?

Każdy z basenów będzie posiadał nieckę sportową o wymiarach 25x16m (6-torową) oraz nieckę rekreacyjno-pływacką dla potrzeb nauki pływania z wydzielonym miejscem na rekreację m.in. masaż karku, masaż ścienny, masaż wodno – powietrzny, gejzer powietrzny, grzybek wodny, ławeczki powietrzne, jacuzzi, czy brodzik dla najmłodszych. Przy basenie będą trybuny na 115 miejsc, wieża umożliwiająca wejście na wysokość ponad 8 m., zjeżdżalnia o długości 80 m, przebiegającą częściowo na zewnątrz i częściowo wewnątrz obiektu. W części basenowej umieszczono również zespół saunarium.

Przy każdym z basenów dostępna będzie również siłownia, strefa fitness i miejsca parkingowe. Przy ulicy Kościuszki parking będzie miał 186 miejsc, dodatkowo 4 na autokary, przy  ul. Wczasowej powstaną 94 miejsca na samochody i dwa na autokary. Natomiast w rejonie ulicy ul. Hallera / ul. Konna – miejsce znajdzie 95 samochodów i 2 autokary.

Utrzymanie jednego z basenów to koszt około 200 tys. zł.

2 KOMENTARZE

  1. Szanowna redakcjo proszę o rozeznanie czy z basenów będzie można korzystać w ramach programów lojalnościowych np. Multisport – tak jak ma to miejsce w miastach sąsiednich w ramach działalności MOSiR i innych spółek związanych z obsługą basenów miejskich i prywatnych.

  2. również mam zapytanie czy korzystanie z basenów będzie mogło się odbywać w ramach programu lojalnościowego Multisport
    będę wdzięczny za odpowiedź

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 − 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.