Katowice / fot. Erdem YILDIZ

Zgłoszono 22 manifestacje w tym samym czasie co „Marsz Równości” w Katowicach, a przynajmniej tyle odbędzie się na papierze. Wszystkie marsze mają być dalej niż 100 metrów od przemarszu środowisk LGBT+ i wszystkie mają być stacjonarne – dowiedziało się InfoKatowice.pl.

Taki sposób działania jest znany z innych miast, kiedy to 30 dni przed wydarzeniem zgłasza się jak największą ilość manifestacji, aby zablokować „Marsz Równości”. Problem polega na tym, że wtedy jeszcze kontrmanifestacje nie znały trasy przemarszu środowisk LGBT+ w Katowicach. Innymi słowy lokowali się trochę na ślepo.

Reklama

– One zostały zgłoszone, żeby biurokratycznie zablokować nasz marsz – mówi nam Tomasz Kołodziejczyk ze Stowarzyszenia Tęczówka, które współorganizuje „Marsz równości”. – Tak naprawdę będzie jedna kontrmanifestacja na Placu Chrobrego – dodaje.

Policja nie podaje na razie jakie siły i środki dokładnie zaangażuje w Katowicach. Na pewno mundurowych będzie więcej niż kilkuset. – Pojawią się policjanci ze śląska jak i z innych garnizonów w całym kraju – mówi nam Aleksandra Nowara ze śląskiej policji.

Trasa Marszu Równości wiedzie przez Plac Sejmu Śląskiego (start godz. 14:00) – ul. Jagiellońska – Plac Karola Miarki – ul. Batorego – ul. Andrzeja – ul. Mikołowska – ul. Matejki – Pl. Wolności – ul. Sokolska – ul. Mickiewicza – ul. Piotra Skargi – Al. Korfantego (pod prąd) – Rondo im. gen. Ziętka (pod prąd) – Al. Korfantego (pod prąd) – Park Powstańców Śląskich.

W tym roku marsz środowisk LGBT+ przedzie pod hasłem: „„Mniej złości, więcej miłości!”.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
7 + 11 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.