Reklama

Pieniądze z miasta jednak płynęły do wydawcy Forbes. Według miesięcznika Katowice to najbardziej ekologiczne miasto. Tak przynajmniej wynika z zestawienia przygotowanego przez Forbes na 2019 rok. 

Za Katowicami w rankingu najbardziej ekologicznych miast uplasowały się Kraków i Wrocław. To zdziwiło część mieszkańców Katowic, którzy dosadnie komentowali ten sukces. – Ten ranking to jest chyba jakiś żart – skwitowała jedna z mieszkanek na profilu miasta Katowice.

Reklama

Ranking przygotowano na podstawie wypełnionych przez urzędy ankiet.

„Pierwsze w rankingu Katowice wyznaczają trendy zarówno pod względem skali działań, jak i zainwestowanych środków” – przekonują autorzy na Forbes.pl. Katowice wyróżniono za m.in. nakłady na wymianę „kopciuchów”, za pojawienie się w mieście czujników jakości powietrza czy za stworzenie nowatorskiego Miejskiego Centrum Energii.

Według odpowiedzi udzielonej przez niezrzeszonemu radnemu Dawidowi Durałowi, miasto płaciło wydawcy Forbes. Oczywiście, żeby wykazać mniejszy na pierwszy rzut oka wydatek, podano kwoty netto a nie brutto, dlatego w nawiasie pozwoliliśmy dodać sobie kwoty brutto.

– W odpowiedzi na wniosek z dnia 17 czerwca 2019 roku, informuję, iż miasto Katowice płaci za reklamy i materiały sponsorowane których wydawcą jest Ringier Axel Springer Polska Sp. z o.o. W roku 2018 była to kwota 69.260,00 netto (brutto to ponad 85 tys. zł – red.), w roku bieżącym do dnia udzielenia odpowiedzi wydatkowano 55.896,00 netto (ponad 68 tys. zł brutto – red.) – poinformował radnego Waldemar Bojarun, wiceprezydent miasta.

Poprosiliśmy w magistracie o udostępnienie umów podpisanych w tym roku z Ringier Axel Springer Polska. Na odpowiedzi czekamy.

Aktualizacja:

Wcześniej popełniliśmy błąd, który wykorzystał magistrat – niestety nie wyłapaliśmy tego w porę. Mianowicie zadając pytanie odnośnie faktur wystawionych przez wydawcę Forbes zapytaliśmy „faktur wystawionych na RINGIER AXEL SPRINGER POLSKA w okresie od stycznia do 12 czerwca 2019 roku” – zamiast „na” powinno być „przez”. Magistrat to wykorzystał i odpisał nam, że nie wystawiali faktur.

Reklama

3 KOMENTARZE

  1. Karków, Warszawa i inne miasta też płacą za teksty sponsorowane, więc o co tek krzyk? A zgodnie z prawem prasowym, każdy tekst sponsorowany, musi być odpowiednio oznaczony. Radny Durał natomiast ostatnio tylko krzyczy i snuje teorie spiskowe, natomiast mało ma inicjatyw konstrujcyjnych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
17 − 14 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.