Budowa węzła przesiadkowego Sądowa / fot. UM Katowice
Reklama

Ma obsługiwać autobusy dalekobieżne i zastąpić stary i wysłużony dworzec przy ulicy Piotra Skargi. Zanim jednak to się stanie Centrum Przesiadkowe Sądowa musi zostać zbudowane – realizacja inwestycji właśnie trwa, a od 10 czerwca wejdzie w kolejny etap. To oznacza kolejne zmiany dla kierowców i nowe utrudnienia.

Wykonawca realizuje przebudowę układu drogowego, obecnie trwają prace wzdłuż ulicy Goeppert-Meyer. Przebudowa tej ulicy realizowana jest etapami od kwietnia, a zakończy się do końca listopada 2019 roku.

– W drugim etapie, który rozpoczyna się w poniedziałek 10 czerwca wdrożona zostanie Tymczasowa Organizacja Ruchu polegająca na zawężeniu ul. Goeppert-Mayer do jednego pasa ruchu dla obu kierunków ruchu (do ul. Gliwickiej oraz do ul. Mikołowskiej) na odcinku od skrzyżowania z ul. Sobieskiego do skrzyżowania z ul. Gliwicką, natomiast na odcinku od skrzyżowania z ul. Sobieskiego do skrzyżowania z ulicą Mikołowską ruch prowadzony będzie trzema pasami ruchu (2 w kierunku do ul. Mikołowskiej, 1 w kierunku do ul. Gliwickiej) – zapowiada Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta Katowice. -W związku z powyższym, na wlocie ul. Grundmanna do skrzyżowania z ulicami Gliwicką i Goeppert-Mayer zostanie zmieniona Tymczasowa Organizacja Ruchu w zakresie wyłączenia relacji jazdy na wprost z lewego pasa ruchu. Równocześnie zostaje otwarta ulica Sądowa od Placu Wolności do skrzyżowania z Goeppert Meyer – dodaje.

Prace związane są z przebudową ul. Goeppert – Mayer oraz ul. Jana III Sobieskiego, a także wykonaniem sieci kanalizacyjnej oraz elektrycznej/teletechnicznej. Kolejne zmiany w organizacji ruchu w tym rejonie nastąpią w w okresie wakacyjnym.

– Zakończono montaż konstrukcji stalowej wiaty peronowej oraz trwają prace związane z montażem paneli dachowych podświetlanych listwami LED. W Budynku Obsługi Podróżnych wykonywane są prace wykończeniowe jak również prowadzone są prace związane z montażem urządzeń dolnego źródła ciepła. Na zewnątrz trwa przebudowa ul. Geppert – Mayer, ułożona została warstwa wiążąca na odcinku jezdni, jesteśmy w trakcie wdrażania kolejnego etapu dla odcinka ul. Geppert – Mayer w kierunku ul. Gliwickiej – podsumowuje stan robót Łukasz Majchrowski, kierownik budowy z firmy Budimex SA.

Projekt zakłada budowę centrum przesiadkowego, obejmującego budynek obsługi pasażerskiej, wiatę peronową, wiatę rowerową, wiatę przystankową oraz otwarty parking samochodowy dla 50 samochodów.Budynek oprócz obsługi podróżnych będzie pełnił funkcję handlowo-usługową. Wykonawcą inwestycji jest firma Budimex z Warszawy, a jej wartość to 57 mln zł (w tym dofinansowanie wynosi ponad 30 mln zł).

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 + 22 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.