Zamiast książek będą wypożyczać ludzi. W Katowicach „Żywą Biblioteką” powalczą ze stereotypami i uprzedzeniami

Krzysztof Wostal

W kolejnej audycji z cyklu “Czas na Społeczeństwo” Krzysztof Wostal rozmawia ze Sławomirem Hordejukiem z Działu Promocji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach, między innymi o tym czym jest “Żywa biblioteka”. Kolejna edycja wydarzenia odbędzie się 6 czerwca. Jakie książki będzie można wypożyczyć?

Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach, we współpracy z Towarzystwem Pomocy Głuchoniewidomym – Jednostka Śląska oraz Stowarzyszeniem Tęczówka, organizuje po raz siódmy Żywą Bibliotekę/Human Library Katowice. Wydarzenie odbędzie się 6 czerwca 2019 r., w godz.9.00-18.00, w Filii nr 16 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach, przy ul. Wajdy 21 (Bogucice).

Organizatorzy postarają się stworzyć bezpieczną przestrzeń do spotkań osób, które są gotowe stawiać trudne pytania – Czytelników oraz dla tych, którzy są na tyle odważni, aby na nie odpowiedzieć – Żywych Książek.

Reklama

– Trudno byłoby znaleźć takie miejsce, taką przestrzeń aby w jednym czasie, w jednym miejscu, abyśmy mogli spotkać tak wiele osób, z tak różnych grup społecznych, taką że tak powiem mozaikę różnorodności – wyznań, narodowości, zawodów, grup społecznych – mówi Sławomir Hordejuk. – Żywa Biblioteka może być takim początkiem poszukiwania rzetelnych informacji o właśnie osobach z grup wykluczonych, dyskryminowanych lub postrzeganych stereotypowo – dodaje.

Wśród zaproszonych przez nas Żywych Książek będzie m.in. osoba głuchoniewidoma, matka samotnie wychowująca uzależnionego syna, osoba bezdomna, były więzień, freeganin, muzułmanka, weganka, Hinduska, ofiara przemocy domowej, osoba homoseksualna, policjant.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 − 11 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.