Są niewidomi, poruszają się na wózkach inwalidzkich, mają różne niepełnosprawności. Są na trybunach i kibicują GKS-owi Kotowice

Czas na Społeczeństwo: Rozmowa z Sylwią Ociepką – Prezesem Zarządu Stowarzyszenia Klub Kibiców Niepełnosprawnych GKS-u Katowice.

Trzeciego maja 2019r., po raz pierwszy w historii GKS Katowice, na stadionie przy ul. Bukowej odbył się mecz piłkarski, który okraszony był audiodeskrypcją, czyli specjalnie przygotowanym dla osób niewidomych i słabowidzących komentarzem z opisem treści wizualnych. Audiodeskrypcję zapewnili goście ze Stowarzyszenia Klub Gdyńskiego Kibica Niepełnosprawnego, którzy przywieźli sprzęt wykorzystywany w audiodeskrypcji, czyli mikrofon, nadajnik i odbiorniki wraz ze słuchawkami. Goście z Gdyni zaproszeni zostali na mecz przez członków Stowarzyszenia Klub Kibiców Niepełnosprawnych GKS-u Katowice.

Przy okazji tego wydarzenia na stadionie przy ul. Bukowej rozmawiałem z Sylwią Ociepką – Prezesem Zarządu Stowarzyszenia Klub Kibiców Niepełnosprawnych GKS-u Katowice między innymi o tym czym jest kibicowanie dla osób z niepełnosprawnościami oraz czym jest KKN. Ponad to rozmawiałem z Prezesem Zarządu Klubu Gdyńskiego Kibica Niepełnosprawnego Lechem Kordaczukiem, który jest audiodeskryptorem oraz z Mateuszem Makiełą, który w trakcie tego meczu próbował swoich sił w audiodeskrypcji.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
1 + 10 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.