Nieprzytomną kobietę wyciągali ze „Sztucznej Rawy”. Jak skończyła się libacja pod palmami w Katowicach? Od wczoraj w sieci dużym zainteresowaniem cieszy się filmik zamieszczony w serwisie YouTube. Widać na nim finał libacji alkoholowej pod palmami przy „Sztucznej Rawie”. Było pogotowie, policja, a część uczestników trafiła na Izbę Wytrzeźwień.

Na filmie widać grupę osób, które „balują” pod plamami w Katowicach. W pewnym momencie dwie kobiety zaczęły boso spacerować po niecce fontanny i się poślizgnęły. Wstała tylko jedna, druga natomiast straciła przytomność – tak przynajmniej to wyglądało na nagraniu. Następnie trzech mężczyzn próbowało bardzo nieudolnie wyciągnąć kobietę z wody. Jeden się poślizgnął. Film można zobaczyć tutaj.

W między czasie ktoś wezwał policję widząc zmagania nietrzeźwych osób i ich próbę wyciągnięcia towarzyszki z wody. Na miejsce przyjechała policja, do kobiety wezwano też karetkę.

Reklama

– Udzielono jej pomocy na miejscu, nie było potrzebne transportowanie jej do szpitala – usłyszeliśmy na policji.

Jak poinformował nas Maciej Bajerski z katowickiej policji, kobieta miała jedynie obtarcia spowodowane upadkiem.

Policjanci jednocześnie podjęli interwencję wobec całej grupy bawiącej się pod palmami. W sumie chodziło o 8 osób.

3 były mocno pijane i zostały zabrane na Izbę Wytrzeźwień w Katowicach. 4 natomiast zostały ukarane mandatami za przeklinanie w miejscu publicznym oraz zaśmiecanie.

Zapytaliśmy w magistracie, czy w tym rejonie działa system monitoringu i czy kamery uchwyciły zdarzenie pod palmami. Na odpowiedzi czekamy, natomiast rzecznik Straży Miejskiej w Katowicach poinformował nas, że straż nie zajmowała się tą sprawą.

Tego samego dnia, przed godziną 17.00 policjanci znowu interweniowali w tym rejonie. Tym razem wobec 4 osób w związku z piciem alkoholu w miejscu publicznym i przeklinaniem. Cała czwórka została ukarana mandatami karnymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 − 28 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.