Jakub Chełstowski i Grzegorz Tobiszowski na konferencji na Stadionie Śląskim / fot. Śląskie

Nie Stadion Śląski, a PGG Stadion Śląski. Obiekt ma nowego sponsora tytularnego, którym została Polska Grupa Górnicza. Dzisiaj taką informację przekazał Grzegorz Tobiszowski, wiceminister energii. Nowa nazwa będzie obowiązywać wkrótce. 

PGG to największa firma związana z branż górniczą w Europie. Porozumienie w tej sprawie podpisali dzisiaj prezesi Stadionu Śląskiego Krzysztof Klimosz i Polskiej Grupy Górniczej Tomasz Rogala.

Reklama

– Cieszę się, że Polska Grupa Górnicza obejmie patronatem Stadion Śląski. Dla budowania pozycji tego obiektu taka współpraca jest konieczna i symboliczna, bo pokazuje, że w województwie zaczął się realny proces budowy nowoczesnego przemysłu, a sport i areny sportowe wracają do rangi, na jaką zasługują. Chcemy, by Stadion Śląski był wizytówką Śląska i Polski – mówił wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

Podpisanie porozumienia / fot. Slaskie.pl

Oficjalna zmiana nazwy stadionu nastąpi za kilka miesięcy. Będzie brzmieć PGG Stadion Śląski.

– PGG Stadion Śląski to brzmi znakomicie. Polska Grupa Górnicza to stabilny partner, a imprezy, które się tu odbywają, to wydarzenia wyjątkowe w skali kraju. Nasz stadion ma niesamowity potencjał marketingowy i cieszę się, że tak duża spółka będzie naszym partnerem strategicznym. Wierzę, że ta współpraca przyniesie wymierne korzyści i wiele wydarzeń, już na obiekcie pod nazwą PGG Stadion Śląski – podkreślił marszałek Jakub Chełstowski.

Szczegóły związane z kwestiami finansowymi porozumienia zostaną uzgodnione w późniejszym czasie. Prezes PGG Tomasz Rogala zapewnił jednak, że obu stronom zależy na wspieraniu ważnych wydarzeń odbywających się na obiekcie w dłuższej perspektywie czasu.

– PGG odprowadza każdego roku do budżetu 3 mld zł i jest jednym z największych pracodawców w województwie śląskim. Chcemy pokazać w ten sposób wkład przemysłu górniczego w rozwój regionu. Współfinansujemy kluby sportowe, instytucje kultury, przyszedł czas na największy obiekt sportowy w województwie i jeden z największych w Polsce. Jestem przekonany, że współpraca będzie układać się znakomicie – mówił prezes PGG Tomasz Rogala.

 

2 KOMENTARZE

  1. Tuż przy Stadionie Śląskim znajduje się mega wieża, znajdują się na niej duże ilości różnych nadajników, w tym telefonii komórkowej. Zdaniem urzędasów z Chorzowa wieża ta emituje ponad normatywne promieniowanie w zasięgu 70 m. A więc siedzący na trybunach poddawani są promieniowaniu mikrofalowemu przekraczającemu polską normę. Bez komentarza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 − 25 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.