We dwóch na wózkach inwalidzkich podróżowali m.in. po Peru i Boliwii. „To taki nasze małe K2” mówi Michał Woroch

Krzysztof Wostal

“Czas na Społeczeństwo”. Dzisiaj Krzysztof Wostal rozmawia z Michałem Worochem – autorem książki “Krok po kroku”, podróżnikiem, fotografem, prelegentem, absolwentem grafiki projektowej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, laureatem wielu nagród, w tym między innymi nagrody Travelery 2018 w kategorii Podróż Roku oraz nagrody im. Andrzeja Zawady przyznawanej przez Kapitułę Kolosów. Na co dzień Michał Woroch porusza się na wózku inwalidzkim.

– Kocham czuć, że ten horyzont się gdzieś zmienia przede mną, czuć trud podróży – mówi Michał Woroch.

Michał Woroch jest organizatorem projektów podróżniczo-fotograficznych, w ramach których dotarł między innymi do Mongolii, Indii, na Spitsbergen i do większości państw obu Ameryk. Relacje i zdjęcia z jego podróży ukazały się w polskiej oraz zagranicznej prasie, między innymi w takich tytułach jak: National Geographic, Adventure Journal, Explorersweb, Traveler, Podróże, Globetrotter, Zwierciadło i Duży Format.

Reklama

Jest człowiekiem poruszającym się przy pomocy wózka inwalidzkiego. Książkę “Krok po kroku”, w której opowiada o podróży od Ziemi Ognistej po Alaskę i dzieli się swoimi przemyśleniami na temat życia, filmy z jego podróży, a także inne informacje na jego temat znaleźć można na stronie: http://michalworoch.com/

W audycji opowiada o książce, epizodach z podróży, podejściu do życia.

Finansowane ze środków PROO w ramach projektu „Województwo śląskie przyjazne dla osób z niepełnosprawnościami sensorycznymi” oraz ze środków Fundacji im. Stefana Batorego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 − 18 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.