Małgorzata Mańka-Szulik prezydent Zabrza oraz prezydent Katowic Marcin Krupa / fot. Śląski Urząd Wojewódzki
Reklama

Potwierdzają się podawane przez nas wcześniej informacje. Syn prezydent Zabrza – Małgorzaty Mańki-Szulik został wicedyrektorem Katowice Miasto Ogrodów. Konkursu nie było, oferty pracy też nigdzie nie wystawiono. Marek Szulik obejmie stanowisko po Tamarze Kamińskiej 1 maja 2019 roku.

Nie udało nam się dowiedzieć ilu dokładnie kandydatów brało udział w staraniach o stanowisko wicedyrektora.

Reklama

– Dyrektor brał pod uwagę kilkoro kandydatów. Zgodnie ze statutem Katowice Miasto Ogrodów – Instytucji Kultury im. Krystyny Bochenek, powołanie i odwołanie zastępcy leży w kompetencji dyrektora – tłumaczy nam Łukasz Kałębasiak, rzecznik Katowice Miasto Ogrodów.

Oferty pracy próżno szukać w sieci. Sprawdziliśmy strony Biuletynu Informacji Publicznej KMO, a tam można znaleźć m.in. ogłoszenia o prace dla hydraulika, stolarza, czy archiwisty. Naboru na wicedyrektora nie było.

– Pan Marek Szulik posiada doświadczenie w organizowaniu wydarzeń artystycznych, w tym o charakterze międzynarodowym, oraz wydarzeń konferencyjnych i targowych, a także w zarządzaniu wieloosobowym zespołem, opracowywaniu i wdrażaniu planów marketingowych i pozyskiwaniu sponsorów. Dodatkowo może się wykazać zarówno wykształceniem artystycznym, jak i z dziedziny zarządzania kulturą – wylicza zalety nowego wicedyrektora Łukasz Kałębasiak.

Poprzednia wicedyrektor Katowice Miasto Ogrodów odeszła z instytucji w październiku 2018 roku. Stało się to po publikacji InfoKatowice.pl na temat podróży służbowych w Katowice Miasto Ogrodów (KMO). Przypomnijmy, to największa instytucja kultury w Katowicach z grubo ponad 20 milionowym budżetem.

O odejście Tamary Kamińskiej dopytywał dyrektora KMO Piotra Zaczkowskiego radny Jarosław Makowski z Koalicji Obywatelskiej. Miało to miejsce na posiedzeniu kwietniowej Komisji Rewizyjnej.

– Ten etat, który dziś nie jest obsadzony, co nam pokazuje? To znaczy, że on jest zbędny ponieważ przez tyle miesięcy nie ma wicedyrektora? – dopytywał Jarosław Makowski.

– Wakat na stanowisku wicedyrektora zostanie niebawem zgodnie z obowiązującymi procedurami wypełniony – zapewniał wtedy Piotr Zaczkowski. – Zatrudnienie zastępcy dyrektora musi się łączyć z rozważnym postępowaniem i kierując się tą rozwagą, postanowiłem żeby to się stało w pierwszej połowie roku niekoniecznie na początku roku – dodał.

Ostatecznie stało się tak jak informowaliśmy na początku kwietnia – nowym wicedyrektorem został syn prezydent Zabrza.

Reklama

8 KOMENTARZE

  1. To jest prosze Państwa środkowy palec, do tego szyderczy uśmiech, pokazany nam wszystkim przez Krupe. Przed paroma dniami się przecież okazało, że wysokiej klasy „fachowiec” z KZK GOP dostał synekurkę w PKM Katowice. Was to jeszcze dziwi? Uszok wykonał 5 lat temu świetny ruch – zamienił siebie na chrześniaka. To, co niektórym wydawało się nowe, jest tak naprawdę starym, w nieco innym opakowaniu. Pozorna zmiana.

  2. Podobnie kolega naczelnika Wydziału Edukacji w Katowicach – p. Witka wjechał w teczce jako dyrektor we wrześniu 2018 r. w VII LO w Katowicach

  3. Przecież dzieci posłów, prezesów i prezydentów też mają żołądki do napełnienia, rodziny do wykarmienia, limuzyny do zatankowania i wczasy do zaliczenia. Im się to po prostu NALEŻAŁO!!!

    • Prawda jedna wielka a dzieci jednego rodzica to nie lubią jeść i nie do do miasta na koncerty bo za włosy wyprowadzaja…
      U mnie to samo rodzice grzeją posady dzieciom w dodatku nikt się z tym nie koryguje nawet specjalnie często nie myślą nawet żeby studia zrobić ,/mała miejscowość/ bo ich zdaniem wykształcenie bez znaczenia jak się ma poparcie i pytają mnie/ tyle fakultetów masz i co dali ci pracę no dali…wszędzie cię wypchnęli w miescie …Smutne ale tak jest….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 − 17 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.