131 placówek edukacyjnych protestuje w Katowicach. W poniedziałek 8 kwietnia w katowickich szkołach i przedszkolach rozpoczęła się akcja strajkowa nauczycieli i pracowników obsługi. Na dzień 9.04.2019 roku, godz. 12.00 do akcji strajkowej w Katowicach przystąpiło 131 na 162 placówki edukacyjne. Nauczyciele w regionie domagają się podwyżek – tysiąca złotych.

Miasto apeluje do rodziców uczniów, aby we wszelkich sprawach związanych z bieżącą realizacją zadań opiekuńczych i dydaktycznych kontaktowali się z dyrektorami poszczególnych placówek oświatowych. Wszyscy uczniowie i wychowankowie w swoich placówkach, przy wsparciu instytucji kultury i sportu, mają zagwarantowaną opiekę i wyżywienie.

– Miasto koordynuje realizację zadań związanych z zaspokojeniem bieżących potrzeb uczniów i wychowanków w miejskich placówkach edukacyjnych. Dokładamy także wszelkich starań, by rozpoczynające się jutro egzaminy mogły przebiec w miarę możliwości bez zakłóceń – zapowiada Waldemar Bojarun, wiceprezydent Katowic. – W ramach sieci wsparcia 27 zespołów w skład których wchodzą przedstawiciele różnych typów placówek powinniśmy być w stanie przeprowadzić egzaminy bez względu na przebieg strajku – dodaje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
16 + 10 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.