Będzie nowy wicedyrektor Katowice Miasto Ogrodów. Kto pomoże prowadzić kulturalnego molocha? O tym, że będzie nowy zastępca dyrektora poinformował obecny dyrektor Piotr Zaczkowski, w trakcie posiedzenia Komisji Rewizyjnej. Radny Jarosław Makowski (KO) dopytywał w trakcie komisji o odejście pod koniec września 2018 roku Tamary Kamińskiej, która pełniła tę funkcję. Minęło pół roku i o nowym zastępcy wiadomo, że ma być. W kręgach związanych z kulturą wymienia się syna prezydent Zabrza, jako jednego z potencjalnych kandydatów.

Temat Tamary Kamińskiej i jej odejścia pojawił się w kontekście zagranicznych podróży służbowych, dzięki którym zdaje się wicedyrektor zostanie zapamiętana długo w Katowicach. Służbowo odwiedzała m.in. Australię, USA, Maroko, czy Jamajkę. Ostatecznie zdecydowała się odejść z instytucji, stało się to po publikacji InfoKatowice.pl na temat podróży służbowych w Katowice Miasto Ogrodów (KMO). Przypomnijmy, to największa instytucja kultury w Katowicach z grubo ponad 20 milionowym budżetem.

Uśmiechy na komisji i dyrektor bez serca

Gdy radny Jarosław Makowski zaczął dopytywać dyrektora Piotra Zaczkowskiego, o kwestie odejścia wicedyrektor Tamary Kamińskiej, na twarzach – niemal wszystkich – zgromadzonych na komisji radnych zagościł uśmiech. Co raczej się rzadko zdarza.

– Czy pan dyrektor nie żałuje, że puścił pan panią Tamarę Kamińską, znaczy pozwolił jej odejść, skoro przez tak długi czas reprezentowała i miasto i instytucję. No i niewątpliwe a – jest bankiem wiedzy, b – bankiem doświadczeń i c – bankiem kontaktów – pytał Jarosław Makowski.

Obowiązki w ramach „Sieci miast kreatywnych UNESCO” po byłej wicedyrektor przejął Łukasz Kałębasiak, rzecznik Katowice Miasto Ogrodów. Dyrektor Piotr Zaczkowski natomiast tłumaczył, że nie miał narzędzi, aby zatrzymać odchodzącego pracownika.

– Nie mam serca jako dyrektor, mam tylko mózg – mówił Piotr Zaczkowski. – Nie ma żadnych zapisów w umowach o prace, które mówią o układzie feudalnym, niewolniczym lub innej zależności w świadczeniu pracy – dodał.

Pytania o zbędny etat

Makowski dopytywał dalej, tym razem o brak powołania nowego wicedyrektora. Od 1 października 2018 roku etat nie jest obsadzony. Mamy obecnie kwiecień 2019 roku

– Ten etat, który dziś nie jest obsadzony, co nam pokazuje? To znaczy, że on jest zbędny ponieważ przez tyle miesięcy nie ma wicedyrektora? – dopytywał Jarosław Makowski.

– Wakat na stanowisku wicedyrektora zostanie niebawem zgodnie z obowiązującymi procedurami wypełniony – zapewniał Piotr Zaczkowski. – Zatrudnienie zastępcy dyrektora musi się łączyć z rozważnym postępowaniem i kierując się tą rozwagą, postanowiłem żeby to się stało w pierwszej połowie roku niekoniecznie na początku roku – dodał.

Wśród osób związanych z kulturą w Katowicach od dłuższego czasu spekuluje się, że zastępcą dyrektora KMO miałby zostać syn prezydent Zabrza, Małgorzaty Mańki-Szulik. Czy te – na razie szepty – się potwierdzą, czas pokaże.

Katowice Miasto Ogrodów tłumaczyło się radnym z wyjazdu wicedyrektor na Jamajkę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
16 − 12 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.