Podpisanie porozumienia w siedzibie TVP / fot. Śląskie

Na Śląsku odbędzie się Finał Eurowizji Junior. Polska po raz pierwszy będzie organizatorem finału dziecięcej wersji popularnej Eurowizji. Muzyczne zmagania niestety ominą Kreatywne Miasto Muzyki UNESCO czyli Katowice i odbędą się w Arenie Gliwice.

Decyzję w tej sprawie ogłoszono dzisiaj w siedzibie TVP w Warszawie. List intencyjny dotyczący organizacji wydarzenia podpisał marszałek Jakub Chełstowski, prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski oraz zastępca prezydenta Gliwic Krystian Tomala.

– Bardzo się cieszę, że tak duże wydarzenie muzyczne odbędzie się w naszym regionie. To wyróżnienie dla Województwa Śląskiego i miasta. Mogę zapewnić, że finał dziecięcej Eurowizji zostanie zorganizowany wzorowo i przyniesie fanom muzyki mnóstwo pozytywnych wrażeń i emocji. To znakomita promocja konkursu, ale i naszego regionu w całej Europie – mówił marszałek Jakub Chełstowski.

Reklama

Konkurs Eurowizji Junior 2019 odbędzie się 24 listopada 2019 roku. Polska ma prawo zorganizować finał konkursu, gdyż zwyciężczynią ostatniej edycji była polska reprezentantka, Roksana Węgiel. Arena Gliwice jest drugą największą halą widowiskową w Polsce. Wydarzenie zorganizują wspólnie Telewizja Polska i Europejska Unia Nadawców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 + 19 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.