Kostuchna / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Zlokalizowana w rejonie osiedla Boże Dary i ul. T. Boya-Żeleńskiego jedyna placówka bankowa z bankomatem została zlikwidowana. Mieszkańcy skarżyli się, że jest to dla nich bardzo niekomfortowa sytuacja, a interpelację w tej sprawie do władz Katowic wystosował jeden radny miejski Dawid Kamiński. Okazuje się, że miasto niewiele może zrobić, ale radny już podjął rozmowy z prywatnymi firmami.

Ostatnio informowaliśmy, że oddział jedynego banku w tej okolicy został zamknięty, a przez to zlikwidowano też jedyny w tej okolicy czynny bankomat. O interwencję w tej sprawie poprosił radny miejski Dawid Kamiński (PiS). Wystosował interpelację do prezydenta Katowic Marcina Krupy.

Reklama

Wiceprezydent miasta Marzena Szuba udzieliła odpowiedzi radnemu:

– Miasto realizuje wszystkie sprawy publiczne o znaczeniu lokalnym, w szczególności zadania własne zgodnie z art. 7 ustawy o samorządzie gminnym. Jednakże lokalizacją i nadzorem tego typu urządzeń zajmuje się odpowiednia instytucja finansowa. W związku z powyższym zasadnym jest zwrócić się w przedmiotowej sprawie do przedstawicieli lokalnych oddziałów banków – wyjaśniała wiceprezydent Katowic.

Z odpowiedzi wynika, że miasto nie ma narzędzi prawnych, by zainstalować w tej okolicy bankomat. Jednak radny Dawid Kamiński poinformował, że nadal będzie czynił starania o instalację bankomatu w okolicy ul. T. Boya-Żeleńskiego.

– Jednocześnie skontaktowałem się też z dwoma dużymi instytucjami odpowiedzialnymi za instalację bankomatów. Zgodnie z odpowiedzią Urzędu Miasta lokalizacja i nadzór nad tego typu urządzeniami nie należy do kompetencji Urzędu, dlatego też jestem w stałym kontakcie z przedstawicielami firm odpowiedzialnymi za lokalizację i nadzór nad bankomatami. Na ten moment nic nie jest jeszcze przesądzone, ale jest szansa, że bankomat może stanąć w miejscu widocznym na zdjęciu, czyli na ulicy Boya-Żeleńskiego przy sklepach i stacji rowerowej. O dalszych pracach i szczegółach będę informował jak tylko otrzymam wiążące informacje – napisał radny Kamiński na swoim profilu na portalu społecznościowym Facebook.

Reklama

5 KOMENTARZE

  1. Na Kostuchnie nie ma już nic. Ani bankomatu, ani marketu. Wyszły jeżdżą do Lidla kilka km, bo tylko drogie sklepiki osiedlowe są.

  2. Nie do końca się zgodzę. W Kostuchnie na Bażantowie są bankomaty A przypominam że jest to nadal Kostuchna skoro mam kod 40_750.

  3. bazantowo to rejony tak odległe od Bozych Darów że nikt normalny nie pójdzie z pod kopalni wybierać tam pieniądze. 😉

  4. Liczba bankomatów maleje już od pewnego czasu. Po prostu coraz więcej transakcji dokonywanych jest bezgotówkowo i ludzie nie potrzebują już wypłacać pieniędzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
10 + 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.