Części samochodowe / fot. Policja

Policjanci z Katowic przechwycili warte kilkaset tysięcy złotych części samochodowe. Prawdopodobnie pochodziły z kradzionych we Francji samochodów. Następnie po przywiezieniu do naszego kraju były sprzedawane w korzystnych cenach.

Sprawę prowadzą policjanci zwalczający przestępczość samochodową z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. To właśnie oni wspólnie z pogranicznikami z województwa lubelskiego przechwycili części samochodowe.

Policjanci nad sprawą pracowali od stycznia, wtedy wpadli na trop mężczyzny, który trudnił się procederem.

Reklama

Z informacji policjantów wynikało, że 41-letni właściciel firmy oferującej części samochodowe, handlował kradzionym towarem zarówno stacjonarnie, jak i za pośrednictwem portali internetowych. We wtorek, kryminalni wraz z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Hrebenne przeprowadzili kontrolę działającej w Knurowie firmy. W magazynowych namiotach odkryli kilkadziesiąt ułożonych na paletach i przygotowanych do sprzedaży części. Funkcjonariusze przechwycili samochodowe silniki, skrzynie biegów oraz elementy karoserii – informuje Aleksandra Nowara ze śląskiej policji.

Łączna wartość kradzionych przedmiotów wstępnie została oszacowana na 370 tysięcy złotych. Niewykluczone jednak, że kwota ta okaże się znacznie wyższa. 41-letniemu właścicielowi firmy grozi nawet 5 lat więzienia.

Części samochodowe / fot. Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 + 13 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.