Reklama

Katowice rok 2019. Mieszkańcy Kostuchny proszą o bankomat

Michał Bulsa

Kostuchna \ foto: Infokatowice.pl
Reklama


Katowice rok 2019. Mieszkańcy Kostuchny proszą o bankomat, ponieważ jedyna placówka bankowa z bankomatem, zlokalizowana w rejonie osiedla Boże Dary i ul. T. Boya-Żeleńskiego, została zlikwidowana. Niestety przez to zniknął także bankomat. Najbliższy znajduje się dopiero przy ul. Bażantów, a więc w znacznej odległości tego rejonu dzielnicy. Mieszkańcy skarżą się, że jest to dla nich bardzo niekomfortowa sytuacja. Interpelację w tej sprawie do władz Katowic wystosował jeden z miejskich radnych.

Chodzi o okolice ul. T. Boya-Żeleńskiego, gdzie do niedawna mieściła się placówka banku Pekao S.A. Oddział został zamknięty, w związku z likwidacją pokopalnianych obiektów, w których funkcjonował. Przez to zlikwidowano też jedyny w tej okolicy czynny bankomat. Najbliższy znajduje się na Bażantowie, co znacząco utrudnia mieszkańcom dostęp do gotówki (zwłaszcza osobom starszym lub niezmotoryzowanym).

Reklama

O interwencję w tej sprawie poprosił radny miejski Dawid Kamiński (PiS). Wystosował interpelację do prezydenta Katowic Marcina Krupy.

– Mieszkańcy nie mają gdzie wypłacać gotówki. Brak bankomatu w okolicy jest bardzo uciążliwy dla codziennego życia. Istnieje co prawda możliwość wypłaty środków w sklepie „Żabka”, jednak jest ona często uzależniona od posiadanych środków w sklepie, co nie daje pewności wypłaty pieniędzy. Najlepszym, sugerowanym miejscem byłaby okolica sklepów, stacji rowerowej czy przystanków autobusowych na ulicy Boya-Żeleńskiego. Postawienie nowego bankomatu znacznie ułatwi codzienne życie mieszkańcom tej dzielnicy – zaznaczył w interpelacji katowicki radny.

Władze Katowic mają dwa tygodnie na odniesienie się do sprawy.

Reklama

3 KOMENTARZE

  1. Czy na KOstuchni niema sklepów typu Żabka,groszek. Przecież w sklepach tych sieci można wypłacać gotówkę podczas płatności za zakupy…

  2. Jak to jest jak Radni proszą to media sie rozpisują. My z RJP piszemy juz w tej sprawie do banków i cisza. Radni gdyby nie my to nawet nie wiedzieli byno problemie.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
4 − 2 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

css.php
Ładowanie