Policja / fot. Erdem Yildiz

Tymczasowy areszt dla pary z Katowic. Zgubiła ich libacja alkoholowa. Mężczyzna i kobieta usłyszeli zarzuty rozboju i pobicia. Grozi im w sumie 12 lat więzienia.

Kilka dni temu katowiccy policjanci pojechali na interwencję do jednego z mieszkań przy ulicy Korfantego. To właśnie tam miało dojść do rozboju.

– Jak ustalili, podczas libacji alkoholowej, sprawcy pobili 49-latka i ukradli mu 150 złotych. 31-letnia kobieta oraz 24-letni mężczyzna zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Po sprawdzeniu w bazach danych okazało się, że kobieta jest poszukiwana listem gończym za wcześniej popełnione przestępstwo – mówi Aneta Orman z katowickiej policji.

Reklama

To jednak nie wszystko. – Policjanci z wydziału kryminalnego katowickiej „szóstki” szybko ustalili, że para ma związek z jeszcze innym przestępstwem. Dzień wcześniej, na ulicy Piotra Skargi, pobili 54-letniego mężczyznę, który z obrażeniami ciała trafił do szpitala – dodaje.

Usłyszeli zarzuty rozboju i pobicia. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Grozi im do 12 lat wiezienia.

Śledczy sprawdzają teraz czy zatrzymane osoby mają związek z jeszcze innymi przestępstwami, do których doszło na terenie miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 + 12 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.