Reklama

Będzie przebudowa skrzyżowania ulic Armii Krajowej i Kostki-Napierskiego w dzielnicy Piotrowice. Wyjazd z ul. Kostki-Napierskiego jest bardzo utrudniony, zwłaszcza w godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego. Władze Katowic poinformowały, że to skrzyżowanie zostanie przebudowane w najbliższych latach.

W grudniu ubiegłego roku informowaliśmy, że radny Adam Lejman-Gąska złożył interpelację w sprawie tego skrzyżowania. Podkreślił, że w obecnej formie jest uciążliwe dla jadących ulicą Kostki-Napierskiego, zwłaszcza w godzinach porannych i popołudniowych. Przejazd ulicą lub wyjazd z niej w lewo, w ul. Armii Krajowej, jest znacząco utrudniony.  Według radnego kierowcy podejmują próby włączenia się do ruchu w sytuacjach ryzykownych, co skutkuje także kolizjami. Proponował budowę ronda lub sygnalizacji świetlnej.

Reklama

Warto podkreślić, że Rada Jednostki Pomocniczej nr 19 Piotrowice-Ochojec (tzw. rada dzielnicy) również występowała w połowie zeszłego roku z takim wnioskiem do budżetu miasta na 2019 rok. Rada otrzymała informację, że przebudowa tego skrzyżowania jest ujęta w planie inwestycyjnym na lata 2019–2045, a projektowanie będzie wykonane w latach 2020–2021.

Informację o planowanej przebudowie tego skrzyżowania, a także dwóch innych skrzyżowań w ciągu ulicy Armii Krajowej, potwierdził wiceprezydent miasta Bogumił Sobula.

– Miasto dostrzegając potrzebę usprawnienia komunikacji na przedmiotowym skrzyżowaniu planuje jego przebudowę w ramach zadania pn.: „Przebudowa trzech skrzyżowań na ul. Armii Krajowej wraz z infrastrukturą rowerową: Armii Krajowej – Jankego, Armii Krajowej – Kostki Napierskiego oraz Armii Krajowej – Szarych Szeregów – Stabika”. Dla ww. przedsięwzięcia ujęto środki finansowe w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Katowice na lata 2019-2045 na opracowanie dokumentacji projektowej w latach 2020-2021. Przyszły projekt wskaże zakres oraz rozwiązania techniczne dla przebudowy omawianego skrzyżowania – poinformował wiceprezydent Sobula.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 − 13 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.