Spadł śnieg i sparaliżował lodowisko w Katowicach. Mieszkańcy musieli je sami odśnieżyć

Artur Maciaszczyk

Spadł śnieg i sparaliżował lodowisko w Katowicach. Mieszkańcy musieli je sami odśnieżyć – wzięli łopaty i w kilkadziesiąt osób usuwali śnieg z płyty lodowiska w Murckach. Opiekujący się lodowiskiem z ramienia miasta pracownik rozłożył ręce. – Mówił, że sam sobie nie da rady, a na obsługę pługu, który czekał na lodowisku nie ma uprawnień – mówi nam jeden z mieszkańców, który brał w sobotę udział w odśnieżaniu lodowiska.

Za powstaniem lodowiska w Murckach głosowali mieszkańcy Katowic w Budżecie Obywatelskim, w sumie obiekt kosztował 1,5 mln zł, jego roczne utrzymanie to koszt około 500 tys. zł. Oficjalnie zostało otwarte 13 grudnia 2018 roku, wtedy przy ulicy Kołodzieja (Park Murckowski) pojawili się mieszkańcy Katowic, a także prezydent Marcin Krupa.

W sobotę (05.01) spadło sporo śniegu, który sparaliżował lodowisko, a interwencje mieszkańców u opiekuna obiektu nic nie dały.

Reklama

Spadł śnieg i sparaliżował lodowisko w Katowicach

Zarządca obiektu nic z tym nie robił dopiero mieszkańcy Murcek i ci co chcieli pojeździć wzięli sprawę w swoje ręce – mówi nam pan Michał, który brał udział w odśnieżaniu. Odśnieżali dorośli, odśnieżały dzieci.

Starszy mężczyzna, który zajmował się obiektem, miał powiedzieć, że sam nie jest w stanie nic zrobić, dlatego ostatecznie mieszkańcy poprosili o łopaty. – Mówił, że sam sobie nie da rady, a na obsługę pługu, który czekał na lodowisku nie ma uprawnień – mówi Mariusz, mieszkaniec Murcek.

Chcący skorzystać z lodowiska jak sami przyznają, nie bardzo wiedzieli co zrobić w takiej sytuacji. – Ja nawet nie wiem komu miałbym to zgłosić, przecież nikt w MOSIR nie pracuje w weekendy – mówi nam jeden z odśnieżających obiekt. – Zrobiliśmy pospolite ruszenie – dodaje.

Odśnieżanie około 30 osobom zajęło ponad dwie godziny. Jeden z mieszkańców nawet przyjechał swoim pługiem i odśnieżył teren przed lodowiskiem. Zapytaliśmy Ewę Lipkę, rzecznik prasową katowickiego magistratu, dlaczego mieszkańcy sami musieli odśnieżać lodowisko i dlaczego miasto nie zapewniło odpowiedniej obsługi obiektu. Odpowiedzi na chwilę publikacji nie otrzymaliśmy.

Katowice mają nowe lodowisko. Kosztowało 1,5 mln zł

Przecinali wstęgę – dzisiaj otwarto lodowisko w Murckach. Kosztowało 1,5 mln zł #Katowice

Opublikowany przez infoKatowice.pl Czwartek, 13 grudnia 2018

1 Komentarz

  1. Rachunek za pracę wszystkich tych ludzi oraz maszyn należy wysłać bezpośrednio do najbardziej nie kompetentnej osoby w mieście do pana prezydenta Marcina Krupy to on z własnej kieszeni powinien pokryć koszty tej akcji. Kilka dni temu z butlą i dumą przecina wstęgę A dzisiaj ma w dupie Murcki tak jak to było zawsze jest i zawsze pozostanie. Murcki potrzebne są urzędnikom z miasta aby móc się pokazać przed wyborami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 + 2 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.