Dariusz N, / fot. Policja

Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko Dariuszowi N. Za zabójstwo i usiłowanie zabójstwa w centrum Katowic. To koniec śledztwa w sprawie zdarzenia, które miało miejsce 21 sierpnia 2016 roku – zginął wtedy na ulicy 3 Maja 19-letni Dominik, były piłkarz GKS-u Katowice. Został dwukrotnie ugodzony nożem w klatkę piersiową, nożem został zaatakowany także ojciec zmarłego 19-latka.

Akt oskarżenia trafił do Sądu Okręgowego w Katowicach. Dariuszowi N. postawiono zarzut udziału w bójce i zabójstwa oraz udziału w bójce i usiłowanie zabójstwa drugiego pokrzywdzonego.

– Bezpośrednio po tym zdarzeniu zatrzymanych zostało kilku uczestników bójki. Osoba natomiast, która jak wynikało ze zgromadzonych  dowodów, posługiwała się podczas  zdarzenia nożem, ukrywała się przed organami ścigania. Mężczyzna został zatrzymany 24 października 2017 roku na terenie Hiszpanii. Na początku br. przekazany został do Polski na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania – informuje Marta Zawada-Dybek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

Poszukiwania Dariusz N. to nie była prosta sprawa.

– W trakcie prowadzonej sprawy poszukiwawczej kryminalni z Katowic ustalili, że poszukiwany, chcąc uniknąć zatrzymania, przemieszczał się po wielu krajach Europy – między innymi po Niemczech, Holandii, Czechach, Irlandii oraz Hiszpanii – relacjonują policjanci.

N. został zatrzymany w hiszpańskiej miejscowości Perafort w Katalonii, przez kilkunastoosobową grupę policjantów FAST.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Dariusz  N. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień. Obecnie przebywa w tymczasowym areszcie.

Zaraz po zdarzeniu, 21 sierpnia 2016 roku zarzuty udziału w bójce  prokurator przedstawił  także 6 innym osobom, wobec których skierowano wcześniej akt oskarżenia. Wszyscy zostali skazani za udział w bójce nieprawomocnym wyrokiem Sądu Rejonowego Katowice – Zachód.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
9 + 16 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.