fot. Erdem Yildiz
Reklama

Chodzi o skrzyżowanie tych dwóch ulic w dzielnicy Piotrowice. Wyjazd z ul. Kostki-Napierskiego jest bardzo utrudniony, zwłaszcza w godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego. Interpelację w tej sprawie złożył radny Lejman-Gąska.

Radny Adam Lejman-Gąska złożył interpelację w sprawie tego skrzyżowania. Podkreślił, że w obecnej formie jest uciążliwe dla jadących ulicą Kostki-Napierskiego, zwłaszcza w godzinach porannych i popołudniowych. Przejazd ulicą lub wyjazd z niej w lewo, w ul. Armii Krajowej, jest znacząco utrudniony. Według radnego kierowcy podejmują próby włączenia się do ruchu w sytuacjach ryzykownych, co skutkuje także kolizjami.

Reklama

Jaka jest recepta na ten problem? Radny zaproponował, by stworzyć w tym miejscu rondo (skrzyżowanie bezkolizyjne) lub zainstalować sygnalizację świetlną. Miałoby to się przyczynić do poprawy bezpieczeństwa w tym miejscu.

Władze Katowic nie odpowiedziały jeszcze na interpelację. Mają na to niespełna miesiąc.

Reklama

3 KOMENTARZE

  1. Panie Adamie, ja Panu już odpowiem na Pana interpelację . Jako radny RJPnr19 jest Pan świadomy że jest to właśnie propozycja Rady do budżetu miasta na 2019 rok, ktora została ujęta w uchwale RJPnr19. Z odpowiedzi wynika że przebudowa tego skrzyżowania jest ujęta w planie inwestycyjnym na lata 2019-2045, a projektowanie będzie wykonane w latach 2020-2021. Podkreślam jeszcze raz – to jest propozycja ze strony RJPnr19 więc po co powielać te same tematy?!
    Pozdrawiam
    Przewodniczący Zarządu RJPnr19

  2. […] W grudniu ubiegłego roku informowaliśmy, że radny Adam Lejman-Gąska złożył interpelację w sprawie tego skrzyżowania. Podkreślił, że w obecnej formie jest uciążliwe dla jadących ulicą Kostki-Napierskiego, zwłaszcza w godzinach porannych i popołudniowych. Przejazd ulicą lub wyjazd z niej w lewo, w ul. Armii Krajowej, jest znacząco utrudniony.  Według radnego kierowcy podejmują próby włączenia się do ruchu w sytuacjach ryzykownych, co skutkuje także kolizjami. Proponował budowę ronda lub sygnalizacji świetlnej. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
13 + 13 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.