Lodowisko w Murckach oficjalnie otwarte. Co z zadaszeniem?

A. Maciaszczyk

Lodowisko w Murckach oficjalnie otwarte. Za powstaniem głosowali mieszkańcy Katowic w Budżecie Obywatelskim, w sumie obiekt kosztował 1,5 mln zł, jego roczne utrzymanie to koszt około 500 tys. zł. Na otwarciu obiektu przy ulicy Kołodzieja (Park Murckowski) pojawili się mieszkańcy Katowic, prezydent Marcin Krupa oraz młodzi hokeiści Naprzodu Janów oraz  GKS-u Katowice.

– Kilka lat chodziłem za tym, żeby to lodowisko powstało. W końcu powstał Budżet Obywatelski. Raz mi się nie udało, ale za drugim razem się udało – mówi Jan Broda, 77-letni inicjator projektu, a kiedyś zawodowy hokeista. – Dziękuje tym wszystkim, którzy oddali te swoje punkty – mówił.

Lodowisko przypadło do gustu też prezydentowi Katowic, który oficjalnie je dzisiaj otwierał.

Reklama

– Te lodowisko, które do tej pory tutaj było, było lodowiskiem naturalnym, jak był mróz to się mroziło, a jak nie było mrozu niestety nie było nic – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Kolejna inwestycja przed nami, kwestia zadaszenia tego, aby było to dostępne bez względu na warunki pogodowe – dodał prezydent.

Zadaszenie ma kosztować kilkaset tysięcy złotych. Obecnie nie wiadomo kiedy powstanie.

– Zobaczymy, czy nie mamy innych możliwości technologicznych, aby wprowadzić tutaj zadaszenie nieco tańsze – stwierdził Marcin Krupa. – Są pompowane hale namiotowe, są różne rozwiązania, które można by tutaj zastosować – dodał. W tym sezonie na pewno nie będzie zadaszenia, przyszły rok też nie jest pewny. – Zobaczymy jak się da – mówił dopytywany przez nas prezydent Katowic.

Mieszkańcy, którzy pojawili się na otwarciu byli bardzo zadowoleni z inwestycji. – Będziemy przychodzić – deklarowała nam jedna z mieszkanek, której syn trenuje w hokejowym GKS-ie Katowice.

– Najważniejsze jest to, że jest – mówi Jan Broda. – Myślę że w przyszłości będzie jakieś piękne zadaszenie – dodaje.

Obiekt ma być czynny codziennie w godzinach od 8.00-22.00.

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
20 − 20 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.