GieKSa wygrała 21 mecz z rzędu. Dzisiaj katowiczanie długo męczyli się w Oświęcimiu z Unią, ale ostatecznie zwyciężyli 4:2. Do składu po kontuzji wrócił obrońca Damian Tomasik, który w trzeciej tercji strzelił bramkę.

Po pierwszych dwóch, bardzo wyrównanych tercjach GieKSa remisowała z Unią 1:1, a jedyną bramkę dla naszej drużyny zdobył strzałem spod niebieskiej linii Tuhkanen, który wykorzystał celne podanie Wronki.

Spotkanie rozstrzygnęło się w ostatniej odsłonie, w której najpierw gospodarze, wykorzystując grę w przewadze, wyszli na prowadzenie. Później jednak do głosu doszli podopieczni trenera Toma Coolena, którzy zdobyli trzy kolejne bramki i wygrali ostatecznie cały pojedynek 4:2. Było to 21 zwycięstwo z rzędu katowickiej drużyny.

Unia Oświęcim – TAURON KH GKS Katowice 2:4 (1:1, 0:0, 1:3)

Bramki: Kilholma, Kowalówka – Tuhkanen, Tomasik, Laakkonen, Wronka

KS Unia Oświęcim: Fikrt (Płonka) – Saur, Vehmanen, Themar, Tabacek, Kiilholma – Jezek, Bezuska, Gruszka, Malicki, S. Kowalówka – Jachym, Maciejewski, Adamus, Wanat, Piotrowicz – A. Kowalówka, Paszek, Prusak.

TAURON KH GKS Katowice: Lindskoug (Kieler) – Devecka, Urbanowicz, Rohtla – Cakajik, Wanacki, Laakkonen, Pasiut – Tomasik, Krawczyk, Fraszko, Wronka, Sawicki – Tuhkanen, Skokan, Strzyżowski, Starzyński, Krężołek.