Parking / fot. Erdem Yildiz

Od dzisiaj do 4 grudnia obowiązuje zakaz zatrzymywania się w 5 rejonach miasta, przy hotelach w Katowicach. Co mają robić mieszkańcy, którzy na co dzień parkują tam samochody korzystając z „karty mieszkańca”? Zapytaliśmy w magistracie.

Od dzisiaj obowiązują kolejne utrudnienia związane z trwającym w mieście Szczytem Klimatycznym.

– Ze względów bezpieczeństwa – na wniosek Służby Ochrony Państwa w dniach 2-4 grudnia zostają wprowadzone zakazy zatrzymywania się na ulicy Dworcowej, Uniwersyteckiej, Wojewódzkiej, Bytkowskiej i Roździeńskiego w sąsiedztwie tam ulokowanych hoteli – informowała w ostatni piątek Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta Katowice. – Dodatkowo w poniedziałek 3 grudnia dla pieszych wyłączone całkowicie zostaną ulice Olimpijska i Dobrowolskiego z zapewnieniem niezbędnych dojść do obiektów – dodaje.

Na prośbę jednego z mieszkańców parkującego w rejonie ulicy Dworcowej zapytaliśmy, jaką miasto przygotowało alternatywę dla mieszkańców ulic Dyrekcyjnej, Staromiejskiej, Jana i Mielęckiego, skoro wyłączono im płatne miejsca parkingowe z użytku?

– Na podstawie karty mieszkańca można korzystać bezpłatnie z parkingu w całej strefie płatnego parkowania – pouczyła nas Ewa Lipka, rzecznik magistratu.

Goście nad mieszkańców 

Mieszkańcy, z którymi rozmawialiśmy nic nie wiedzą na temat takich możliwości “karty mieszkańca”, do tej pory obowiązywały tylko na określone ulice.

– Urząd Miasta chyba zapomniał że centrum to też rodziny…dla nich nie liczy się czy malutkie dzieci muszą przejść kilka ulic by dojechać rano do żłobka…ważniejsi stają się goście…którzy nigdy nie wrócą do Katowic. A może te przeszkody mają na celu dalsze wysiedlenia z centrum? Przecież te i inne „kłody rzucane pod nogi” pomagają i przyczyniają się od kilku lat do zmniejszania ilości mieszkańców w centrum Katowic – mówi nam Adam, mieszkaniec, który parkuje na co dzień w rejonie ulicy Dworcowej. – Może w tej sytuacji warto zlikwidować parkingi urzędnicze i niech urzędnicy tez szukają parkingu w strefie płatnego parkowania? Myślę że wtedy docenią i zrozumieją jaki problem przysporzyli mieszkańcom – dodaje.

Znaki zakazu zatrzymywania znajdują się na ulicach:

  1. Dworcowej na odcinku od ul. Św. Jana do ul. Dyrekcyjnej (włącznie z placem znajdującym się od strony wiaduktu),
  2. Uniwersyteckiej na odcinku od al. Roździeńskiego do ul. Moniuszki z utrzymaniem postoju dla taksówek. Dodatkowo na fragmencie ul. Piastowskiej od strony ul. Uniwersyteckiej,
  3. Wojewódzkiej na odcinku od strony ul. Plebiscytowej do ul. Sienkiewicza,
  4. Bytkowskiej w rejonie hotelu,
  5. Roździeńskiego wzdłuż jezdni w stronę Sosnowca na odcinku od ul. Uniwersyteckiej do ul. Dudy Gracza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
11 + 30 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.