Kolejni zatrzymani w sprawie o wyłudzanie unijnych dotacji z urzędu pracy. Kolejnych 6 zatrzymań w sprawie dokonali funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Chodzi o osoby, które udzielały korzyści majątkowych pośrednikom powołującym się przy tym na wpływy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Zawierciu. 

Wśród zatrzymanych, są cztery osoby, które otrzymały dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej i wręczały pośrednikom pieniądze za pomoc w uzyskaniu pieniędzy.

Reklama

– Dwaj pozostali z zatrzymanych, to pośrednicy w załatwianiu dotacji osobom ubiegającym się o dofinansowanie, powołując się na wpływy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Zawierciu – informuje Aleksandra Nowara ze śląskiej policji. – W sprawie tej śledczy zatrzymali jedną kobietę oraz pięciu mężczyzn w wieku od 28 do 48 lat, którzy usłyszeli zarzuty w Śląskim Departamencie do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej – dodaje.

Wobec zatrzymanych prokurator zastosował poręczenia majątkowe oraz jak dotąd zabezpieczono na poczet przyszłych kar i grzywien łącznie 74 tys. zł.

Sprawa prowadzona przez wydział antykorupcyjny katowickiej komendy wojewódzkiej jest wielowątkowa i ma charakter rozwojowy. Jak dotąd w śledztwie zatrzymano 13 osób, a zarzuty usłyszało łącznie 18 osób.  Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 − 10 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.