Reklama

Proboszcz pisze do katowickiego radnego. Prosi o „załatwienie sfinansowania w całości” remontu organów

A. Maciaszczyk

Marek Chmieliński i Józef Zawadzki / Sesja Rady Miasta Katowice / fot. Erdem Yildiz

Proboszcz pisze do katowickiego radnego. Prosi o „załatwienie sfinansowania w całości” remontu organów. Potrzeba około 500 tys. zł aby wyremontować zabytkowe organy w kościele p.w. św. Józefa w Katowicach. Proboszcz w tej sprawie napisał do radnego, a radny do prezydenta aby zabezpieczyć pieniądze w nowym roku budżetowym.

Józef Zawadzki z Forum Samorządowego ponownie wnioskuje o pieniądze do władz miasta, na prośbę proboszcza parafii.

– Zwracam się do Pana z prośbą o pomoc w załatwieniu sfinansowania w całości przez Miejskiego Konserwatora Zabytków remontu organów piszczałkowych mieszczących się w naszym zabytkowym kościele – napisał do radnego ks. Jerzy Słota, proboszcz parafii. Radny dołączył pismo, które otrzymał od proboszcza do swojej interpelacji. – Orientacyjny koszt remontu szacowany jest na kwotę 500 tys. zł, na którą parafii nie stać – dodał ks. Słota.

Reklama

Zawadzki ponownie zwrócił się do władz miasta o zabezpieczenie odpowiedniej kwoty w budżecie Katowic na 2019 rok. Na razie odpowiedzi nie ma, ale wcześniej w tej samej sprawie rajca usłyszał, że jego wniosek zostanie rozpatrzony przy okazji prac nad budżetem na 2019 rok. Do końca listopada sprawa ma się rozstrzygnąć.

Reklama

6 KOMENTARZE

  1. …akurat ten proboszcz bardzo dba o swoją parafie i o swój kościół. ..można ciągle krytykować. .robić nagonkę. .ale w tym przypadku…BARDZO DOBRE POSUNIĘCIE PANIE RADNY….ZAWADZKI! 👍👍

  2. Niech proboszcz sprzeda organy, skoro na sfinansowanie ich remontu nie stać wiernych !!! Kto powiedział, że muszą być organy ? niech śpiewają a cappella

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 + 29 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

css.php
Ładowanie