Kładka Makowskiego / fot. Śląska PO

Kandydat na prezydenta Katowic chce przykryć ruchliwą drogę w centrum miasta i oddać przestrzeń mieszkańcom. Jarosław Makowski przedstawił wizualizację, która może się podobać. Proponuje przekształcenie kładki nad ruchliwą drogę w wyciszony deptak lub skwer – gdzie mieszkańcy będą mogli się spotykać.

Aleja Roździeńskiego rozdziela Katowice na dwie części – odcina Odcina mieszkańców Bogucic od Osiedla Gwiazdy i ulicy Uniwersyteckiej, a mieszkańców Koszutki od centrum. Jarosław Makowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Katowic przedstawił pomysł połączenia Strefy Kultury z ulicą Uniwersytecką. Mieszkańcy dzięki temu mają odzyskać 5000m2 przestrzeni nad aleją Roździeńskiego.

– Chcemy aby ta odzyskana przestrzeń pełniła rolę rekreacyjną. Jaką dokładnie? Zdecydują mieszkańcy w ramach konsultacji, tak jak powinni wypowiadać się w większości spraw związanych z Katowicami. To może być zarówno skwer, jak i przestrzeń targowa, plac zabaw czy miejsce z siłownią plenerową – mówi Jarosław Makowski. – Odzyskujemy dużo przestrzeni dla ludzi – dodał.

Reklama

Zdaniem kandydata droga powinna być bardziej wyciszona, bo przeszkadza mieszkańcom.

– Chcielibyśmy zadaszyć część Alei Roździeńskiego, wprowadzić dodatkowe nasadzenia, które wytłumiły hałas generowany przez przejeżdżające samochody – dodaje Makowski

Przedsięwzięcie nie będzie tanie – koszty inwestycji to 20-25 mln złotych. Projekt wykonała Pracownia Projektowa Blomm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 − 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.