Dobry klimat w Katowiach. Pawilon na Rynku / fot. UM Katowice

Dzisiaj na Rynku będą „Zapuszczać żurawia”. Na godzinę 11.00 zaplanowano inaugurację akcji, która ma na celu poprawę bezpieczeństwa w Katowicach. Będzie coś dla dorosłych i dla dzieci. Pomysłodawcą akcji „Zapuść żurawia. Rozejrzyj się będąc na drodze” jest Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, która nawiązała współprace z Miastem Katowice, KZK GOP i Tramwajami Śląskimi.

– Celem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo pieszych na drodze. W ramach wydarzenia zaplanowano Akademię Bezpiecznej Jazdy dla dzieci i młodzieży, strefę malucha oraz spotkanie otwarte z przedstawicielami organizatorów. Twórcy akcji przewidzieli też udział gości specjalnych – Golec uOrkiestra, którzy w nietypowy sposób wezmą udział w wydarzeniu – informują organizatorzy.

Reklama

Akcja ma podnieść świadomość kierowców i pieszych na temat zagrożeń, które czekają na drodze. Ambasadorem akcji został prof. Jan Miodek.

– W ramach Akademii Bezpiecznej Jazdy dzieci i młodzież będą mogli poznać zasady ruchu drogowego oraz spróbować swoich sił jako kierowcy. Dla najmłodszych organizatorzy przewidzieli strefę malucha, w której opiekunowie znajdą tematyczne kolorowanki dla swoich pociech  – wyliczają służby prasowe magistratu.

O godzinie 12:00 w Pawilonie odbędzie się spotkanie otwarte z Prezydentem Marcinem Krupą oraz przedstawicielami pozostałych organizatorów będą mówić o bezpieczeństwie pieszych – dzieci i dorosłych – na drodze, Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu, COP24 – Szczytu Klimatycznego ONZ, jak i bieżących spraw związanych z funkcjonowaniem komunikacji miejskiej.

Podczas eventu pojawią się też goście specjalni – Golec uOrkiestra, którzy wezmą nietypowy udział w wydarzeniu. W pawilonie „Dobry Klimat” znanym szerzej jako „hipsterska stodoła” odbędą się lekcje komunikacyjne dla uczniów katowickich placówek oświatowych. Tematem przewodnim lekcji będzie ekologia i transport. A po lekcjach wszyscy będą mogli zapoznać się z alternatywnym środkiem transportu, jakim są kolobeżki – hulajnogi na pompowanych kołach. Dla uczestników przewidziano pokazy kolobeżek ciągniętych przez psy, animacje oraz możliwość skorzystania i przejażdżki na kolobeżce

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 − 10 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.