Minister Witold Bańka, Jarosław Wieczorek wojewoda śląski, Waldemar Bojarun wiceprezydent Katowic / fot. Śląski Urząd Wojewódzki

W Katowicach pojawił się Minister Sportu i Turystyki, który poinformował o przyznaniu 3,5 mln zł dotacji na remont hali, basenu i sali gimnastycznej Uniwersytetu Śląskiego. W Tychach natomiast pojawił się premier w towarzystwie m.in. ministra Witolda Bańki ogłaszając wsparcie remontu boiska, o który zaapelowały miejscowe dzieci. Przy okazji zapowiedziano dodatkowe pieniądze na infrastrukturę sportową, o które będą mogły aplikować również katowickie spółdzielnie mieszkaniowe.

Minister Witold Bańka pojawił się na ulicy Bankowej w Katowicach w czwartek. Poinformował o 3,5 mln zł dotacji dla UŚ, pieniądze zostaną przeznaczone na infrastrukturę uczelni w Cieszynie. Dofinansowanie wysokości 400 tys. zł otrzymała także Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach, ma za tą kwotę zmodernizować salę gimnastyczną.

W Tychach natomiast zapowiedziano 500 mln zł na infrastrukturę sportową w całym kraju. 150 tys. zł otrzymała spółdzielnia „Weronika” na remont boiska. Dzieci nagrały film w internecie z apelem o pomoc i ta przyszła z Warszawy.

Reklama

Boisko dla dzieci


Chodzi o boisko w rejonie ulicy Armii Krajowej 105 nieopodal Paprocan. Z boiska korzysta nawet kilkadziesiąt maluchów jednocześnie. Piłka często lądowała na ruchliwej ulicy lub w potoku biegnącej nieopodal rzeki. Dzieci tak naprawdę nie miały dużych oczekiwań względem obiektu.

– Nie potrzebujemy żadnej sztucznej murawy, potrzebujemy po prostu trawy, która będzie posadzona żeby kamienie nie wystawały oraz nowych bramek – mówi Mateusz Gajda. – Przyda się też ogrodzenie terenu żeby piłka nie wylatywała na ulicę – dodaje szóstoklasista.

Premier Mateusz Morawiecki w Tychach mówił o rządowym wspieraniu lokalnych dobrych inicjatyw, które służą krzewieniu aktywności fizycznej wśród młodych ludzi. – Będziemy mieli zdecydowanie największą kwotę środków. Ponad 500 mln zł w najbliższych paru latach przeznaczoną na około 3 tysiące obiektów sportowych – mówił Mateusz Morawiecki w Tychach.

– Tak sobie żartuje, że mały Mateusz zaapelował o pomoc, o boisko tutaj w tym miejscu, no i zobaczcie państwo jak duży Mateusz szybko zareagował – mówił Witold Bańka, minister sportu i turystyki. – Nie ma sukcesu w sporcie, w sporcie młodzieżowym, w sporcie wyczynowym bez dobrej infrastruktury – podkreślił minister i dodał, że rząd chce się otwierać na mniejsze podmioty, nie tylko samorządy, ale i spółdzielnie mieszkaniowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
20 − 9 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.