Patrol policji w Katowicach / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Od piątku do niedzieli w Katowicach doszło do ponad 50 kolizji drogowych oraz 2 wypadków. Załapano także 7 kierowców pod wpływem alkoholu i ujawniono ponad 200 wykroczeń uczestników ruchu drogowego.

Podczas lata bardzo często się spieszymy, aby wyjechać na urlop bądź szybko dojechać do domu po letnim wypoczynku. Dobre warunki drogowe powodują, że nasza pewność siebie za kierownicą błyskawicznie wzrasta, a czujność niestety zostaje uśpiona. Wówczas o przykre zdarzenie drogowe nie trudno.

Reklama

Weźmy pod lupę miniony weekend. Od piątku do niedzieli w Katowicach doszło do ponad 50 kolizji drogowych oraz 2 wypadków. W czasie ostatniego weekendu policjanci skontrolowali blisko 300 uczestników ruchu drogowego. Efektem tych działań było ujawnienie ponad 200 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami.

Lato to również czas kiedy lubimy się schłodzić zimnymi napojami, niestety część kierujących wykorzystuje w tym celu napoje zawierające alkohol. Jakie zagrożenie może powodować nietrzeźwy kierujący chyba nie trzeba specjalnie omawiać. Dlatego też policjanci kontrolują uczestników ruchu, tak aby ujawnić tych jeżdżących na podwójnym gazie i wyeliminować ich z dalszego ruchu. Podczas minionego weekendu policjanci katowickiej drogówki przeprowadzili blisko 1600 kontroli stanu trzeźwości, niestety z dalszej jazdy musiało zrezygnować 7 kierujących.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
11 + 19 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.