Urodziny Miasta Kocham Katowice. Ile będą kosztować? Na 8 września zaplanowano Urodziny Miasta Kocham Katowice. Wystąpi m.in. Tomasz Organek z zespołem oraz jego goście Katarzyna Nosowska, Miuosh, Jan Gałach i Maciej Lipina. Sprawdziliśmy ile urodziny będą kosztować.

Każdy z zaproszonych do współpracy z Organkiem artystów stworzy własną interpretację utworu katowickich lub śląskich artystów I przedstawi ją w Strefie Kultury.

Reklama

Koncerty w Strefie Kultury rozpoczną się 8 września o godz. 15.00. Jako pierwsze wystąpią zespoły z projektu Dzielnica Brzmi Dobrze oraz goście z francuskiego miasta Saint-Etienne – Bottle Next. Koncert Ørganek i przyjaciele planowany jest na godz. 20.00.

O koszty imprezy zapytaliśmy w magistracie.

– Kwota przeznaczona na Urodziny Miasta, która jest po stronie Miasta Ogrodów to 720 tys. złotych – poinformowała nas Ewa Lipka, rzecznik katowickiego magistratu. – Ponadto po stronie komórek urzędu miasta jest realizacja działań związanych z galerią artystyczną – przygotowanie projektu rzeźby, jej realizacja i montaż, a także przygotowanie uroczystości i dedykowanej książeczki – szacowane na 53 tys. złotych – dodaje.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
17 + 5 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.