fot. Kinga Wojtala

Urodziny Miasta Katowice 8 września, ale już miasto ogłosiło kto wystąpi. Gwiazdą ma być Tomasz Organek z zespołem, który wspólnie z innymi muzykami przygotuje specjalny koncert w Katowicach. Wystąpią Katarzyna Nosowska, Miuosh, Jan Gałach i Maciej Lipina.

Koncerty w Strefie Kultury rozpoczną się 8 września o godz. 15.00. Jako pierwsze wystąpią zespoły z projektu Dzielnica Brzmi Dobrze oraz goście z francuskiego miasta Saint-Etienne – Bottle Next. Koncert Ørganek i przyjaciele planowany jest na godz. 20.00.

Reklama

Każdy z zaproszonych do współpracy z Organkiem artystów stworzy własną interpretację utworu katowickich lub śląskich artystów I przedstawi ją w Strefie Kultury. Chodzi o przekrój muzyczny od bluesa (Dżem), przez rocka, rap (Kaliber 44) po elektronikę.

Znane utwory w świeżych aranżacjach, nieoczywistych wykonaniach i zaskakujących wersjach. O tym jednak, który z artystów zaśpiewa czyj utwór, dowiemy się dopiero na koncercie – informują katowiccy urzędnicy.

– Z Katowicami jestem związany sercem i umysłem. Śląsk to kolebka polskiego bluesa, a blues siedzi głęboko we mnie od wczesnej młodości, z niego jestem stworzony. Umysł natomiast na pewnym etapie kształtowała mi Akademia Muzyczna w Katowicach, na której spędziłem kilka pięknych lat – mówi Tomasz Organek.

– Na Urodziny Miasta przygotowujemy dla mieszkańców wielki koncert będący hołdem dla muzyki z Katowic i całego Górnego Śląska. Przypomnimy nim, jaka jest moc naszej muzyki. Jego poziom artystyczny gwarantuje artysta, o którym można z pełnym przekonaniem powiedzieć, że jest gwiazdą polskiej sceny muzycznej.  To, że kształcił się tu, w Katowicach, jest dla nas dodatkowym powodem do dumy – mówi Marcin Krupa, Prezydent Miasta Katowice.

Wstęp na wydarzenie jest oczywiście wolny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 − 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.