Zarzuty zabójstwa dla 38-latka w Katowicach. Ciało jego ofiary znaleziono w rejonie Trzech Stawów. Do tragicznych wydarzeń doszło w ostatnią niedzielę w Katowicach. Również w niedzielę znaleziono inne zwłoki, w rejonie ulicy Jankego. To dwa osobne zdarzenia – informuje policja. 

Około godziny 10.00 dyżurny katowickiej policji otrzymał informację o odnalezieniu ciała w rejonie Trzech Stawów.

– Jak ustalili policjanci, kilka osób bezdomnych, które przebywały w lesie, w nocy z soboty na niedzielę, spożywały alkohol. W pewnym momencie doszło między nimi do nieporozumienia i kłótni – mówi Aneta Orman z katowickiej policji. – Jeden z mężczyzn zranił nożem 58-latka powodując u niego uszkodzenie ciała. Ranny mężczyzna po tym zdarzeniu oddalił się od grupy. Po pewnym czasie między mężczyznami, którzy zostali w lesie wywiązała się kolejna awantura, podczas której mężczyzna ugodził śmiertelnie nożem 39-latka – dodaje.

Reklama

Prokurator zarządził sekcję zwłok 39-latka. Po tym zdarzeniu 4 osoby zostały zatrzymane do wyjaśnienia.

– Jak ustalili śledczy, sprawcą jest 38-latek. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów. Usłyszał on już prokuratorskie zarzuty zabójstwa, uszkodzenia ciała oraz zmuszania do określonego zachowania – informuje policja. Mężczyzna miał wpływać na świadka.

Sprawca dziś zostanie doprowadzony do sądu, który zdecyduje o jego dalszym losie.

Natomiast przy ulicy Jankego, również w niedzielę znaleziono zwłoki mężczyzny, który też był bezdomny. Zarządzono jego sekcję zwłok, która dzisiaj zostanie przeprowadzona. To ona określi przyczynę śmierci mężczyzny.

W sprawie do wyjaśnienia zostały zatrzymane 3 osoby.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 − 8 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.