Reklama

Katowiczanie jako jedni z pierwszych odwiedzili Wodny Park Tychy. Wodny Park Tychy oficjalnie zostanie otwarty w poniedziałek 30 kwietnia, ale już jako jedni z pierwszych odwiedzili go mieszkańcy Katowic. Obiekt przypadł im do gustu. W piątek inwestor obiektu, Regionalne Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej (RCGW), spółka należąca do miasta Tychy, ujawniła ceny obowiązujące w obiekcie.

Wodny Park Tychy kosztował 112 mln zł, a jego roczne utrzymanie to wydatek rzędu 16-17 mln zł. Obiekt, który powstał przy ulicy Sikorskiego jako jedni z pierwszych przetestowali m.in. młodzi mieszkańcy Katowic.

Reklama

Mieszkańcy Katowic odwiedzili Wodny Park Tychy

Kosztował 112 mln zł #Katowice #Tychy

Opublikowany przez infoKatowice.pl 28 kwietnia 2018

Ceny przez długi okres były tajemnicą, ale w końcu je podano. Najdrożej będzie w weekendy i święta, najtaniej w tygodniu od godziny 9.00-15.00.

W weekend godzina w strefie rekreacyjnej kosztuje 23 zł, bilet ulgowy 19 zł. Natomiast w tygodniu do godziny 15.00 normalny bilet kosztuje 15 zł, a ulgowy 12 zł.

Za godzinę surfowania zapłacimy nawet 75 zł.

W Tychach będzie można m.in. skorzystać z pierwszej w Polsce zjeżdżalni Aqualoop z pionowym startem. Zjeżdżając można osiągnąć przyspieszenie równe prawie trzykrotnemu przyspieszeniu ziemskiemu.

Miłośnicy wodnych wrażeń będą też mogli skorzystać z jedynego w Polsce symulatora surfingu pod dachem, a zmienna prędkość przepływu wody w niecce umożliwi również naukę surfowania. Na powierzchni 176,5 m kw. części wypoczynkowej (SPA) znajdzie się sauna wulkaniczna Ganbanyoku (wywodząca się z Japonii), kabiny do floatingu oraz wanna do kąpieli balneologicznych.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 + 18 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.