Tamara Kamińska wicedyrektor Katowice Miasto Ogrodów w trakcie Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Katowice / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Pracownicy Katowice Miasto Ogrodów podróżują po całym świecie na koszt instytucji. Najdalej i najdrożej, a do tego najczęściej wyjeżdżała wicedyrektor Tamara Kamińska, o której podróżach po mieście krążą legendy. Chociaż nie była jedynym pracownikiem instytucji, który w 2017 roku zwiedzał świat, w ramach oczywiście obowiązków służbowych.

– Wszystkie wyjazdy zagraniczne wiązały się z realizacją zadań statutowych Katowice Miasto Ogrodów – Instytucji Kultury im. Krystyny Bochenek, a w szczególności programu członkostwa w Sieci Miast Kreatywnych UNESCO, w tym starań w uzyskaniu, a następnie sprawowanym od listopada 2017 roku przewodnictwem Katowic w sieci Miast Muzyki UNESCO – wyjaśnił nam rzecznik Katowice Miasto Ogrodów Łukasz Kałębasiak.

Reklama

Postanowiliśmy sprawdzić plotki krążące po mieście i poprosiliśmy o wykaz zagranicznych wyjazdów służbowych pracowników Katowice Miasto Ogrodów w 2017 roku. Wykaz otrzymaliśmy wraz z kosztami i okazuje się, że jak ktoś ma duszę podróżnika, to praca w największej instytucji kultury w Katowicach może być nie lada gratką.

Świat pełen kultury

Maroko, Kanada, USA, Australia czy Republika Zielonego Przylądka. To m.in. tam wyjeżdżali pracownicy Katowice Miasto Ogrodów. Najdrożej i najdalej wyjeżdżała Tamara Kamińska, zastępca dyrektora instytucji, często w towarzystwie innego pracownika Jana Oslislo.

Na 52 zagraniczne wyjazdy pracowników KMO w 2017 roku, aż 10 należało do wicedyrektor instytucji, która w podróży spędziła 44 dni. Połowa jej wyjazdów pokrywała się z wyjazdami, na których był właśnie wspomniany wcześniej Oslislo. Ten w podróży spędził w sumie 19 dni (był obecny tylko na wyjazdach, w których brała udział wicedyrektor instytucji – bywało, że brali w nich udział też inni pracownicy).

Z wyjazdów Kamińskiej najdroższy był ten czterodniowy na „Subnetwork Meeting” w Adelajdzie w Australii, gdzie przebywała od 5-9 marca. Kosztował ponad 13,5 tys. zł. Następnie wicedyrektor musiała się szybko zorganizować, bo z Australii leciała od razu do Stanów Zjednoczonych. Od 10-18 marca przebywała w Austin w USA. Brała tam udział w SXSW Festival, przeszło tygodniowy wyjazd kosztował ponad 11,5 tys. zł. Długo w kraju nie zabawiła, bo wraz z 6 innymi pracownikami KMO (w tym Janem Oslislo, Katrzyną Łuczyńską, Aleksandrem Mosiem, Dagmarą Szastak-Zięba, Michałem Paduchem i Rafałem Włodarkiem) udała się do Holandii, gdzie w Leeuwarden brała udział w  „Międzynarodowym spotkaniu Kolektywu Transloca”. Wyjazd miał miejsce od 30.3-02.04. Koszt wyjazdu jednego pracownika to niespełna 1,3 tys. zł, Kamińska i Oslislo natomiast za swój pobyt zapłacili nieco więcej, ponad 1,4 tys. zł.

To nie był koniec kwietniowych podróży wicedyrektor, która wraz z Janem Oslislo udała się do Toronto w Kanadzie. Kamińska przebywała tam od 18-22 kwietnia, Oslislo został do 23 kwietnia. Wysłannicy KMO brali udział w panelu w ramach „Canadian Music Week”. Wyjazd Kamińskiej kosztował ponad 6,2 tys. zł, Oslislo nieco ponad 7,7 tys. zł.

Kolejny trzy dniowy wyjazd zagranicę Tamara Kamińska zaliczyła dopiero w czerwcu. W dniach od 4-7 czerwca przebywała w Republice Zielonego Przylądka na konferencji „Spotkanie Miast Kreatywnych”. Wyjazd do Capo Verde Praia kosztował ponad 5 tys. zł. Jeszcze w czerwcu wicedyrektor w towarzystwie Jana Oslislo i Katarzyny Łuczyńskiej udała się do Enghien Les Bains we Francji. Tam wysłannicy KMO brali udział w „UCCN Annual Meeting” w dniach 29.06-03.07. Wyjazd każdego z przedstawicieli KMO kosztował ponad 4,5 tys. zł.

Silna grupa z Miasta Ogrodów pojechała też do Czech na festiwal w Ostrawie. W sumie 6 osób (Tamara Kamińska, Jan Oslislo, Markowska Martyna, Łuczyńska Katarzyna, Prześlica Mariusz, Moś Aleksander). Mariusz Prześlica tak jak wszyscy przyjechał 17 lipca i tego samego dnia wrócił, jego wyjazd kosztował zaledwie nieco ponad 58 zł. 20 lipca z Czech wracali Kamińska, Oslislo i Łuczyńska ich pobyty kosztowały kolejno ponad 1,4 tys. zł, ponad 755 zł i ponad 591 zł. 21 wracała Markowska Martyna (781 zł), a 23 lipca do Katowic wrócił Moś Aleksander, jego wyjazd kosztował nieco ponad 1,2 tys. zł.

Od 16-22 września wicedyrektor przebywała w Charlottetown w Kanadzie. Brała tam udział spotkaniu sieci EFWMF, wyjazd kosztował nieco ponad 2 tys. zł. Natomiast od 31.10-5.11 Kamińska przebywała w Niemczech. Brała udział w „Enjoy Jazz Festival”, który odbywał się w Mannheim (2,5 tys. zł). Ostatnim w 2017 roku wyjazdem wicedyrektor był festiwal „Visa for Music”, który odbywał się w marokańskim Rabacie. Kamińska przebywała tam z Janem Oslislo w dniach 21.11-25.11. KMO zapłaciło za wyjazd nieco ponad 3,1 tys. zł od osoby.

Pytamy wicedyrektor, odpowiada rzecznik

Tamara Kamińska, wicedyrektor Katowice Miasto Ogrodów / fot. InfoKatowice.pl

Żeby uniknąć jakiegokolwiek posądzenia o sugerowanie czegokolwiek postanowiliśmy zapytać wprost wicedyrektor Tamarę Kamińską o jej relacje z Janem Oslislo. Dyrektor nam nie odpowiedziała, zrobił do rzecznik Katowice Miasto Ogrodów.

– W podróżach służbowych, zarówno krajowych jak i zagranicznych, biorą udział delegowani pracownicy merytoryczni instytucji, zgodnie z zakresem ich obowiązków i kompetencji, w ramach statutowych i programowych zadań KMO, w składzie odpowiadającym programowi i randze wydarzenia. Pan Jan Oslislo jest członkiem zespołu UNESCO i koordynatorem projektu Music Hub – podsumował Łukasz Kłębasiak.

Poniżej pełen wykaz wyjazdów zagranicznych pracowników KMO w 2017 roku.

Reklama

27 KOMENTARZE

 1. W jakim panelu w ramach „Canadian Music Week” brali udział przedstawiciele Miasta Ogrodów ? czy zabrali głos ? czy istnieje z niego zapis video ? i jakie konkretne korzyści z tego wyjazdu ma Miasto Katowice ?

 2. Zastanawiam się gdzie są granice tego skandalu. Mając godność, pani wicedyrektor oraz „współpracownik”- pan Jan powinni odejść natychmiast. Całe miasto wie o tej relacji, pora na konsekwencje.

 3. ..a na pierwszym zdjęciu widać (w telefonie) wielkie zainteresowanie Pani „wicedyrektor” trwającym spotkaniem.. czyżby omawiane były stroje służbowe na najbliższy wyjazd?

 4. A czy ten „współpracownik” to nie jest przypadkiem ten pan co pracuje w radiu katolickim i jest synem znanego profesora? A wicedyrektor to chyba mężatka z dzieckiem. Coś tu się nie składa z moralnością i etyką zawodową…

 5. Nie wydaje sie Panstwu ze te koszty sa zanizone i to znacznie? Prosze wybaczyc ale nie da sie pojechac na SXSW na tyle dni za 11 tys zlotych. Przydalaby sie kompleksowa informacja o cenie biletow lotniczych, sposobie ich zamawiania, cenie hoteli, kosztach dodatkowego transportu, wydatkach ze sluzbowej karty kredytowej. A na samym koncu raport z wyjazdu: po co, z kim sie spotkano, co omawiano, jakie to przyniesie korzysci dla podatnikow. Jesli nie zaczniemy rozliczac dokladnie podrozy sluzbowych wysokich rangą urzednikow biuro podrozy UM katowice przepali kazda kase

 6. Ciemne chmury nad tą instytucją wiszą od dawna a teraz w końcu zagrzmiało. Żal tego rzecznika, który musi z pokerową miną tłumaczyć takich ludzi…

 7. Czy aby Pan Jan był pracownikiem etatowym tej Instytucji. Raczej jest zatrudniony na umowę o dzieło czy zlecenie i kmo funduje mu wyjazdy zagraniczne. Wyjazdy pracowników kmo sa słynne od dłuższego czasu. Czy ktoś sprawdził ile wydano w roku 2016 na wojaże Pani Dyrektor. Za publiczne pieniądze zwiedzi cały świat a jaki interes ma w tym miasto?. Pieniądze publiczne mają być wydawane oszczędnie racjonalnie i w sposób celowy. Chyba czegoś tu zabrakło?

 8. To jest niepojęte jak można przebimbać publiczne pieniądze bez żadnego nadzoru. Oby to się nie skończyło zamieceniem tego pod dywan.

 9. Tanie wyjazdy a przedstawione jest jakby wydano miliony na imprezy prywatne. Chyba Pan piszący artykuł dawno nie kupił sobie żadnej podróży.

  Czas najwyższy przejść na portal pudelek? Jakość bardzo słaba.

 10. Nooo bardzo słaba jakość. Tak jak łóżko w jednym z pokoi hotelowych w siedzibie KMO, które ponoć było mocno eksploatowane 🙂

 11. […] O Tamarze Kamińskiej zrobiło się głośno w kwietniu 2018 roku, kiedy to publikowaliśmy tekst o jej wyjazdach zagranicznych. W katowickiej kulturze aż huczało od plotek na ten temat. W 2017 roku Kamińska służbowo odwiedziła m.in. Australię, Kanadę, USA, Maroko czy Republikę Zielonego Przylądka. Pełen materiał na temat wyjazdów zagranicznych znajdziecie tutaj. […]

 12. […] Na 52 zagraniczne wyjazdy pracowników KMO w 2017 roku, aż 10 należało do wicedyrektor instytucji, która w podróży spędziła 44 dni. Połowa jej wyjazdów pokrywała się z wyjazdami, na których był właśnie wspomniany wcześniej Oslislo. Ten w podróży spędził w sumie 19 dni (był obecny tylko na wyjazdach, w których brała udział wicedyrektor instytucji – bywało, że brali w nich udział też inni pracownicy). Pod koniec roku Kamińska i Oslislo pojechali razem do Maroko. Więcej na temat wyjazdów w 2017 roku tutaj. […]

 13. […] O Tamarze Kamińskiej, wicedyrektor KMO zrobiło się głośno w kwietniu 2018 roku, kiedy to publikowaliśmy tekst o jej wyjazdach zagranicznych. W katowickiej kulturze, aż huczało od plotek na ten temat. W 2017 roku Kamińska służbowo odwiedziła m.in. Australię, Kanadę, USA, Maroko czy Republikę Zielonego Przylądka. Pełen materiał na temat wyjazdów zagranicznych znajdziecie tutaj. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
10 − 2 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.