Reklama

Katowice angażują się w film Lecha Majewskiego, którego akcja ma się rozgrywać właśnie w naszym mieście. „Brigitte Bardot cudowna” to tytuł produkcji, która ma się dziać w połowie XX wieku. Katowice wydadzą na promocję w ramach filmu 1,5 mln zł.

– Akcja filmu rozgrywa się w Katowicach, w połowie XX wieku, co pozwoli zaprezentować miasto w jego historycznym kształcie. Środki zostaną przeznaczone na zakup pakietu świadczeń promocyjnych, a promocja filmu obejmie nie tylko rynek krajowy, ale również rynki zagraniczne, w zamierzeniu wpływając pozytywnie na wizerunek miasta – mówi Ewa Lipka, rzecznik katowickiego magistratu. – Producenci zapowiedzieli jego prezentację w 2019 roku podczas licznych festiwali filmowych w kraju i za granicą, a następnie film będzie prezentowany w kinach – zatem ekranizacja ta stanowić będzie nowoczesne i wymierne narzędzie promocji miasta. Co więcej, realizacja produkcji w mieście Katowice przyczyni się do jego większej rozpoznawalności, szczególnie poza granicami kraju, a jego mieszkańcom przybliży historyczny wygląd miasta – dodaje.

Reklama

O wsparcie produkcji, po przez wkup świadczeń promocyjnych do miasta zwróciło się Stowarzyszenie Twórców i Mecenasów Kultury i Nauki Angelus Silesius. Prezesem Stowarzyszenia jest właśnie Lech Majewski, autor książki „Pielgrzymka do grobu Brigitte Bardot cudownej”.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
13 − 2 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.