Planowane rondo na skrzyżowaniu ulic Misjonarzy Oblatów i Sokolskiej/ fot. MZUiM Katowice

Na skrzyżowaniu ulic Misjonarzy Oblatów i Sokolskiej powstanie rondo. Miejski Zarząd Ulic i Mostów ogłosił przetarg na przebudowę skrzyżowania ulic Sokolskiej i Misjonarzy Oblatów. W tym miejscu powstanie rondo, o które od lat wnioskowali mieszkańcy. Rozstrzygnięcie przetargu już 8 lutego.

Chodzi o skrzyżowanie ulic Misjonarzy Oblatów MN i Sokolskiej w dzielnicy Koszutka. Skrzyżowanie często się korkuje i jest niebezpieczne, zwłaszcza dla osób przechodzących przez jezdnię na pasach. Od dawna mieszkańcy, rada dzielnicy i radni miejscy wnioskowali, by w tym rejonie powstało rondo. Ma upłynnić ruch i poprawić bezpieczeństwo.

W zeszłą środę 24 stycznia Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach ogłosił przetarg nieograniczony na przebudowę skrzyżowania. Firmy, chętne do stanięcia w przetargu, mogą zgłaszać swoje oferty i wnioski do 8 lutego br.; muszą ponadto wpłacić wadium w wysokości 40 000 złotych.

Przedsiębiorstwo, które wygra przetarg, na wykonanie prac będzie miało 50 dni kalendarzowych (licząc od dnia przekazania placu budowy). MZUM zaznaczył, że wymagany okres gwarancji na całość wykonanych robót nie może być krótszy niż 36 miesięcy (licząc od daty końcowego odbioru robót).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 + 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.