W Katowicach po raz piaty “Uskrzydlają”. Dobiega końca organizowana już po raz piąty świąteczna akcja „Uskrzydlamy”, prowadzona przez Stowarzyszenie Dom Aniołów Stróżów. Jej celem jest zbiórka pieniędzy na utrzymanie świetlic terapeutycznych i klubów dla dzieci i młodzieży w katowickim Załężu i Chorzowie Batorym.

W tym roku do akcji dołączyło aż 150 partnerów, w tym ponad 30 nowych. Świąteczne kiermasze zorganizowano w 18 miejscach, w ponad 50 lokalizacjach można natomiast kupić kalendarz „Pasja. Prestiż. Potencjał. Katowice – miasto ludzi wolnych”. Dochód z jego sprzedaży również przekazany zostaje stowarzyszeniu.

– Finał akcji zaplanowaliśmy na 25 stycznia 2018 roku, ale już widzimy, że padną rekordy.  Jest więcej partnerów, więcej miejsc, gdzie sprzedajemy świąteczne ozdoby, pierniki i kalendarze – mówi Monika Bajka, prezes stowarzyszenia.

W grudniu w ramach akcji „Uskrzydlamy” zorganizowano m.in. świąteczną audycję i aukcję radiową, Świąteczną Loterię Charytatywną, kiermasz i warsztaty w katowickim centrum handlowym, a nawet licytację strzyżenia u fryzjerskiego u prawdziwego mistrza.

Na pomoc dzieciom

Poza piernikami i ozdobami świątecznymi na kiermaszach i u wielu partnerów akcji można kupić kalendarz „Pasja. Prestiż. Potencjał. Katowice – miasto ludzi wolnych”. To symbolicznie nawiązujący do projektu Dżentelmeni charytatywny projekt, z którego dochód w całości przekazany zostanie na stowarzyszenie.

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów od 20 lat działa na rzecz dzieci, młodzieży i rodzin pogórniczych, pohutniczych, wykluczonych społecznie. Prowadzi świetlice i kluby w Chorzowie Batorym i katowickim Załężu, a od przyszłego roku będzie wspierać także społeczność sosnowieckiej dzielnicy Juliusz.

– To dla nas bardzo ważny czas i niezwykle ważna akcja. Wspaniałe jest to, że z roku na rok jest z nami coraz więcej partnerów, wolontariuszy i dobrych ludzi, dla których los naszych podopiecznych jest ważny. Bardzo to uskrzydlające – podkreśla Monika Bajka.

W zeszłym roku w akcji „Uskrzydlamy” wzięło udział ponad 200 wolontariuszy oraz  132 partnerów – restauracje, kawiarnie, szkoły, uniwersytety, domy kultury, NOSPR, firmy z wielu różnych branż, centra handlowe, księgarnie, kwiaciarnie, cukiernie, salony fryzjerskie i salony urody i wielu, wielu innych. Było wśród nich 30 lokali gastronomicznych oraz piekarni i cukierni, 9 salonów fryzjerskich i salonów urody, 15 szkół, przedszkoli i uczelni wyższych. Upieczono i udekorowano ponad 10 tys. pierników. Zebrano aż  73 659,81zł.

Kalendarz charytatywny dla Aniołów można kupić także poprzez Internet: http://allegro.pl/kalendarz-pasja-prestiz-potencjal-i7020526457.html#shippingInfo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 + 21 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.