Planowane drogi / fot. UM Katowice

Nowe drogi pod Mieszkanie Plus w Burowcu. Władze miasta ogłosiły przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej nowego układu drogowego w rejonie ulic Janusza Korczaka i Deszczowej. Nowe drogi powstaną pod osiedle w ramach programu Mieszkanie Plus.

Przetarg pod nazwą „Wykonanie dokumentacji projektowej nowego układu drogowego w rejonie ul. Korczaka i ul. Deszczowej w Katowicach, stanowiącej zamówienie podstawowe oraz usług objętych prawem opcji, związanych z pełnieniem nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych i udziałem w konsultacjach społecznych” został ogłoszony 20 grudnia.

Zakres opracowania obejmuje teren na północ od zabudowań Burowca, pomiędzy ul. Janusza Korczaka a ul. Deszczową. Został podzielony na dwa etapy, przy czym to etap pierwszy przebiega przez tereny, na których ma powstać osiedle „Mieszkanie Plus”. Etap drugi prowadzi nad wąwozem po dawnej linii kolei piaskowej (obecnie nielegalnie zasypywany) i przez ulicę Babiego Lata (na północ od zabudowań zlikwidowanego Gimnazjum nr 11) do ulicy Deszczowej.

Firma, która wygra przetarg na opracowanie dokumentacji, będzie musiała przygotować: kompleksową dokumentację projektową (obejmującą zaprojektowanie nowego układu drogowego z uwzględnieniem podziału na etapy inwestycji), specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych, wykonanie kosztorysów inwestorskich i wykonanie podziałów nieruchomości. Wykonawca będzie musiał dostarczyć całą dokumentację w przeciągu 10 miesięcy od dnia zawarcia umowy.

Data składania ofert i wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu upływa 4 stycznia 2018 roku. Firmy i przedsiębiorstwa, chętne do stanięcia w przetargu, mogą składać swoje oferty w Wydziale Inwestycji Urzędu Miasta Katowice przy ul. Warszawskiej 4. Wadium przetargowe wynosi 3500 złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 − 22 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.